Arka Gdynia. Zmiany w sztabie trenerskim. Dariusz Marzec zostaje

Arka Gdynia

Dariusz Marzec będzie trenerem Arki Gdynia przez kolejny sezon. Dotychczas największym sukcesem tego szkoleniowca z żółto-niebieskimi jest finał Pucharu Polski.
Dariusz Marzec będzie trenerem Arki Gdynia przez kolejny sezon. Dotychczas największym sukcesem tego szkoleniowca z żółto-niebieskimi jest finał Pucharu Polski. fot. P. Kucza/400mm.pl

Arka Gdynia dokonała zmian w sztabie trenerskim. W sezonie 2021/22 drużynę prowadzić nadal będą: Dariusz Marzec i jego asystent Janusz Świerad. Obaj podpisali umowy na rok z opcją przedłużenia o kolejny. Natomiast z klubem pożegnał się Maciej Kędziorek. Angaż z dotychczasowym drugim szkoleniowcem, który odpowiadał m.in. na stałe fragmenty gry, rozwiązany został za porozumieniem stron.Dariusz Marzec o Arka Gdynia - ŁKS Łódź: Ponieśliśmy klęskę, ale byliśmy lepsi. Przeczytaj, co jeszcze mówił trenerDariusz Marzec pozostał trenerem Arki Gdynia. Jego nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużeniu o kolejny sezon. Klub postanowił wykorzystać zapis w kontrakcie, który zawarto w grudniu ubiegłego roku, o przedłużeniu umowy ze szkoleniowcem, mimo że żółto-niebiescy nie zrealizowali celu, jakim był awans do ekstraklasy.

Arkowcy dotarli jednak do baraży, do których przestępowali z 4. miejsca. Odpadli na etapie półfinału po porażce z ŁKS Łódź 0:1 przy własnej publiczności. Kilka tygodni wcześniej gdynianie zagrali w finale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Przegrali go jednak 1:2, ale godny odnotowania jest fakt, że o trofeum walczyli jako drużyna z I ligi. Wcześniej udało się to Zawiszy Bydgoszcz w 2014 roku.

Pod jego wodzą trenera Marca Arka w oficjalnych meczach zanotowała: 12 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek. Bilans goli - 25:25

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 0:1: relacja, video, foto. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi
Ponadto w klubie zostaje Janusz Świerad, który do żółto-niebieskich dołączył razem z Marcem. To właśnie ten duet wprowadził Stal Mielec do ekstraklasy rok temu.

Przypomnij sobie, co trener Arki Gdynia mówił przed meczem z ŁKS ŁódźZ żółto-niebieskimi pożegnał się natomiast Maciej Kędziorek. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. II trener był w klubie od maja 2020 roku. Dołączył tu wraz z Mamrotem. Pozyskany został z Rakowa Częstochowa, gdzie był specjalistą od rozegrania stałych fragmentów gry.

Przypomnijmy, że drużyna do treningów powróci 1 lipca. Tego dnia piłkarze mają zameldować się w Gdyni po zakończonych urlopach.

Arka Gdynia w barażach. Czy znasz te często nieprawdopodobne historie?Ruchy transferowe Arki Gdynia na sezon 2021/22Przyszedł Hubert Adamczyk (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Wisła Płock, wolny transfer, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2024)

Przedłużyli kontrakty:
Dariusz Marzec (I trener, umowa do 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)
Janusz Świerad (asystent trenera, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)

Odeszli
Maciej Kędziorek (II trener, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)
Jakub Wawszczyk (obrońca, nowy klub: Sandecja Nowy Sącz, wolny transfer)
Mateusz Młyński (skrzydłowy, Wisła Kraków, po wygaśnięciu kontraktu w Arce należny ekwiwalent za wyszkolenie)

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Legenda Radmoru - wystawa
Legenda Radmoru - wystawa
wystawa
lis'20 7-29.08
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu

Sprawdź się

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?