stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Architektura nieskończoności | Miastoprojekcje

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Miastoprojekcie. Tym razem obejrzymy i podyskutujemy na temat dokumentu "Architektura nieskończoności" w reżyserii Christophera Schauba. 12 lutego o 18.00 gośćmi będą Piotr Sarzyński i Lech Rowiński. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Czy architektura może wyrazić ducha religii bardziej niż ich spisane kanony? Film zgłębia przestrzeń rozmaitych świętych miejsc, definiowanych szerzej niż tylko budynki kościelne. Śledzi duchowe życie w architekturze, sztukach pięknych i w naturze. Kamera zanurza się w pozamiejskich pejzażach i budynkach, traktowanych jak szkatułki, w których zamknięto nieskończoność, życie i śmierć.

Piotr Sarzyński - dziennikarz i publicysta. Od 1987 roku członek zespołu tygodnika Polityka. Specjalizuje się w problematyce sztuki, muzealnictwa, designu oraz architektury i urbanistyki. Autor i współautor wielu programów radiowych i telewizyjnych, m.in. cyklu edukacyjno-rozrywkowego Blaski i Wrzaski poświęconego przestrzeni publicznej i architekturze polskich miast. Współtwórca nagrody Paszporty Polityki, inicjator utworzenia Nagrody Architektonicznej Polityki. Autor kilku książek, w tym publikacji Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?.

Lech Rowiński - inżynier architekt, współzałożyciel wraz z Martą Rowińską Betonu, wielozadaniowej pracowni projektowej, która działa w Warszawie od 2007 roku. Beton wymyśla znaki graficzne, kroje pisma, książki, plakaty, meble, wystawy, a od czasu do czasu także budynki. Beton działa na styku dziedzin i zjawisk, stara się być czujny i uważny. www.betonon.com

Miastoprojekcje to cykl projekcji filmowych poprzedzonych krótkimi prelekcjami, a kończonych dyskusją z widzami i zaproszonym gościem.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Studium Wokalno-Aktorskie to: