• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Anna - prapremiera spektaklu o Annie Walentynowicz

Anna to prapremierowy spektakl teatralny w postindustrialnej przestrzeni dawnych gdańskich hal stoczniowych na terenie Stoczni Cesarskiej oparty na książce Walentynowicz. Anna szuka raju Doroty Karaś i Marka Sterlingowa. 

Twórcy spektaklu chcą zbadać i zbliżyć się do osobowości bohaterki. Spróbować odpowiedzieć na pytanie, z czego wynikała jej tak nieugięta, niedialogująca postawa. Co może czuć człowiek, który przez całe życie ukrywa swoje pochodzenie. Czego się obawiała, jakich reakcji? Czy jej sposób na życie miał źródło w tęsknocie i odrzuceniu, z którym musiała się tyle razy mierzyć? Jaki wpływ na jej osobowość miał brak wykształcenia? Jak kompleks braku wykształcenia wpływał na jej decyzję? 

Wydarzenie będzie miało oryginalny i niepowtarzalny charakter, nierozerwanie związany ze Stocznią miejscem swojej prapremiery, miejscem, w którym rozgrywały się najważniejsze dla współczesnej Polski wydarzenia, który przyczyniły się do upadku komunizmu w Polsce.

Za spektakl odpowiedzialni artyści, którzy związani byli wcześniej m.in. z sopockim Teatrem na Plaży oraz współpracujący z krakowską Łaźnią Nową. Są to twórcy spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia, zrealizowanego w koprodukcji sopocko-krakowskiej, na scenie Teatru na Plaży i Teatrze Łaźnia Nowa. Po realizacji tegoż spektaklu postanowili się spotkać tym samym zespołem i stworzyć kolejną produkcję. 

W roli Anny Walentynowicz Agnieszka Przepiórska, na codzień aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, w roli Agnieszki, dziennikarki w tym również reżyseria spektaklu: Anna Gryszkówna(Teatr Narodowy), autor tekstu: Piotr Rowicki, na podstawie książki Walentynowicz. Anna Szuka Raju autorstwa Doroty Karaś i Marka Sterlingowa wydanej przez Wydawnictwo Znak, scenografia/stroje: Maja Witkowska, reżyseria światła: Mateusz Gierc, muzyka: Piotr Kaliński.

SPRZEDAŻ BILETÓW

Na miejscu, przed spektaklem nie będzie możliwości kupienia biletów. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem systemu Interticket.pl (link powyżej) oraz stacjonarnie w punktach partnerskich sieci, w godzinach ich otwarcia:
- Agencja Podróży i Turystyki Holidays, ul. Grunwaldzka 82 (Centrum Handlowe Manhattan), 80-244 Gdańsk, tel: 58 767-71-08
- Informacja Turystyczna w Sopocie, ul. Dworcowa 4, 81-704 Sopot, tel: 733 535 205
- Greckie Biuro Podróży Barkost, ul. Świętojańska 100, 81-388 Gdynia, tel. 58 620 10 26

JAK DOTRZEĆ NA SPEKTAKL

Spektakl odbędzie się w S6 - DOK KULTURY, zlokalizowanym w danej gdańskiej hali stoczniowej,  przy zbiegu ulic Odlewników i Krótkiej. 

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywały się sopockie krasnale, które według legendy zamieszkiwały podziemne miasteczko?

 

Najczęściej czytane