stat
Impreza odwołana

Anna Jakubowska - Rdza

Anna Jakubowska fotografuje od 2005 roku. Od tego czasu brała udział w prawie dwustu międzynarodowych oraz ogólnopolskich wystawach pokonkursowych, zdobyła kilkadziesiąt nagród, medali i wyróżnień.

25 maja - 15 czerwca 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

7 grudnia 2019 - 15 września 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Wystawiała też swoje prace na 40 wystawach zbiorowych przede wszystkim z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym, którego jestem członkiem od 2010 r. W ciągu ostatnich 9 lat zrealizowała 14 wystaw indywidualnych prezentowanych na 38 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu, Bytowie i Jastrzębiu Zdroju. Trzykrotnie w latach 2012, 2014, 2016 otrzymała stypendia twórcze Województwa Pomorskiego. Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

W 2012 roku wraz z mężem Krzysztofem w ramach cyklu sesji naukowo - artystycznych Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku poświęconym nekropoliom Pomorza zrealizowała najpierw wystawę a następnie album POMORSKIE CMENTARZE. W czasie pracy nad tymi projektami narodził się pomysł na nową wystawę RDZA, którą w lapidarny sposób opisał Krzysztof Niedałtowski we wstępie do katalogu w 2014 r.:

Zdawałoby się, że nie ma nic ciekawego w kolejnych, niemal identycznych, często seryjnie powielanych przedstawieniach Skazańca z Nazaretu. A jednak wrażliwe oko Autorki wyszukało takie konteksty, transformacje i perspektywy, które dostarczają nam nie tylko emocji, ale są też lekcją wielowarstwowej symboliki, swoistym podręcznikiem teologii wcielenia.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?