• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Anna Jakubowska - Rdza

Anna Jakubowska fotografuje od 2005 roku. Od tego czasu brała udział w prawie dwustu międzynarodowych oraz ogólnopolskich wystawach pokonkursowych, zdobyła kilkadziesiąt nagród, medali i wyróżnień.

14 marca - 29 lipca 2024, godz. 10:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Wystawiała też swoje prace na 40 wystawach zbiorowych przede wszystkim z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym, którego jestem członkiem od 2010 r. W ciągu ostatnich 9 lat zrealizowała 14 wystaw indywidualnych prezentowanych na 38 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu, Bytowie i Jastrzębiu Zdroju. Trzykrotnie w latach 2012, 2014, 2016 otrzymała stypendia twórcze Województwa Pomorskiego. Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

W 2012 roku wraz z mężem Krzysztofem w ramach cyklu sesji naukowo - artystycznych Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku poświęconym nekropoliom Pomorza zrealizowała najpierw wystawę a następnie album POMORSKIE CMENTARZE. W czasie pracy nad tymi projektami narodził się pomysł na nową wystawę RDZA, którą w lapidarny sposób opisał Krzysztof Niedałtowski we wstępie do katalogu w 2014 r.:

Zdawałoby się, że nie ma nic ciekawego w kolejnych, niemal identycznych, często seryjnie powielanych przedstawieniach Skazańca z Nazaretu. A jednak wrażliwe oko Autorki wyszukało takie konteksty, transformacje i perspektywy, które dostarczają nam nie tylko emocji, ale są też lekcją wielowarstwowej symboliki, swoistym podręcznikiem teologii wcielenia.

Opinie

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?