stat
Impreza już się odbyła

Anita Cempa FINISSAGE

Teatr BOTO to również przestrzeń, w której mogą Państwo cieszyć oko sztukami wizualnymi. Obecna wystawa zawiera cykl obrazów przedstawiających studium kobiecego ciała. Jej autorką jest trójmiejska artystka - Anita Cempa. Finisaż odbędzie się 5 czerwca o godzinie 18:00.

lip 31

sobota, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny

11 czerwca - 8 sierpnia 2021, godz. 12:00 - 20:00

Gdańsk, Strajku Dokerów 5, Nowy Port
Wstęp wolny
Inspiracją do cyklu są przeciwstawione sobie dwa aspekty kobiecej natury. Archetyp Ewy symbolizujący kreację, oraz Lilith utożsamiany z silną wyemancypowaną seksualnością a także destrukcją. Poprzez użycie materiału będącego podstawą kreacji we wszechświecie artystka symbolicznie nawiązuje do aktu tworzenia w ogólnym znaczeniu.

Użyta w pracach technika odnosi się do procesu w którym nieożywiona materia węgiel w połączeniu z siłą witalną tworzy życie. Nagość w obrazach przedstawiona jest w dyskretny, nie nachalny sposób. Sylwetki są statyczne jakby śpiące lub dopiero po przebudzeniu. Niektóre się przenikają. Z prac emanuje zmysłowość i spokój.

Anita Cempa urodzona w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie.
Ukończyła dwa kierunki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Grafikę na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Projektowanie Form Użytkowych na Wydziale Wzornictwo Przemysłowe i Architektura Wnętrz.
Stypendystka Prezydenta Sopotu Stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.
Obecnie tworzy w pracowni w WL-4 Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.
Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Ostatnia wystawa indywidualna czerwiec 2020 Dworek Sierakowskich w Sopocie.

Zapraszamy serdecznie w nasze progi!
#dozobaczeniawBOTO 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym teatrem powojennym w Trójmieście jest...?