stat
Impreza już się odbyła

Anioł i Trzej Królowie - wystawa ilustracji

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na świąteczną wystawę ilustracji czwórki artystów grafików, ilustratorów książek dla dzieci. Wernisaż odbędzie się w środę, 12 grudnia 2018 roku, o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Sylwia Tarkowska-Włodarska. Malarstwo

27 października - 24 listopada 2019

Wstęp wolny

Grafika Cyfrowa - Gdynia 2019

18 października - 23 listopada 2019

Wstęp wolny
Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny, o wyjątkowym nastroju, klimacie. Dla dzieci to pora oczekiwania na świąteczne prezenty i upominki, radosnych zabaw; dla dorosłych - okres wspomnień o beztroskich latach dzieciństwa, miłych spotkań rodzinnych i z przyjaciółmi. To również czas odwiedzania muzeów, galerii. Jedną z wystaw, którą warto zobaczyć jest "Anioł i Trzej Królowie" w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Jovanka Tomaszewska, Artur Gołębiowski, Zbigniew Kołaczek i Wojciech Kołyszko szukają inspiracji w wymiarach codzienności, literackich tekstach, obrazach natury. Ich rysunki i ilustracje urzekają niczym nie skrępowaną swobodą obrazowania, radością tworzenia, humorem.

Swoje urzekające wizje światów realnych i wymyślonych, magicznych terytoriów budują wyrafinowanymi skojarzeniami ułatwiającymi dotarcie do istoty i sensu bytu, moralnych i kulturowych wartości. A robią to po mistrzowsku, z ogromną wyobraźnią, wrażliwością.

Oprac. Jerzy Brukwicki

Jovanka Tomaszewska - dr socjologii i autorka książek dla dzieci. Zajmuje się opowieściami - zarówno tworząc je, jak i badając oraz myśleniem wizualnym, które łączy słowo i obraz. Czasem porzuca słowa i tworzy same obrazy. Niektóre z nich są opowieściami, a niektóre nie.

Artur Gołębiowski - ilustrator, grafik, malarz, pisze wiersze. Współpracował z kilkoma redakcjami pism dla dzieci i młodzieży oraz prasy codziennej i czasopism. Zilustrował około 150 książek (m.in. dzieła Mickiewicza, Sienkiewicza). Zajmuje się grafiką reklamową.

Zbigniew Kołaczek - ilustrator, rysownik, satyryk, malarz, pedagog. Laureat kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów rysunku satyrycznego. Wymyślił żyrardowską "Manufakturę Satyry".

Wojciech Kołyszko - grafik, rysownik, ilustrator, malarz. Autor wielu książek oraz edukacyjnych projektów (również multimedialnych) dla dzieci i młodzieży. Dwa lata temu debiutował autorskim filmem animowanym "Fikotko wróć" (Studio Munka/ Serafiński Studio).

Wystawę w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego będzie można oglądać do końca roku.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Na początku lat 20. XX wieku do Orłowa przybył na wakacje znany Polski pisarz. Był nim: