• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Andrzej Tuźnik ''Miejsce. Gdańsk'' - wystawa

Zapraszamy na wystawę malarstwa "Miejsce. Gdańsk" autorstwa Andrzeja Tuźnika. Prace artysty będzie można oglądać w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury do 31 grudnia. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 grudnia o godz. 18.00.

18 listopada 2023 - 12 maja 2024

bilety 10 zł
ulgowy 6 zł
Artysta urodził się w 1974 w Puławach. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Walentego Wróblewskiego. W latach 1997-2005 był plastykiem w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy. Od 2005 jest związany z Trójmiastem.
Jest grafikiem w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym. W 2022 otrzymał stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Należy do ZPAP. Miał wiele wystaw indywidualnych. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

"Miejsce. Gdańsk" to cykl obrazów, najczęściej pejzaży, których tematem jest człowiek i krajobrazy nadmorskie. Odbiorca jest zaproszony do podglądania, jakby z zewnątrz, zatrzymanego na chwilę, ulotnego świata. Tematy prac są tylko pretekstem, przestrzenią, narzędziem formalnych poszukiwań estetycznych. Szukanie harmonii w kompozycji, usuwanie zbędnych detali, użycie określonych barw, dążenie do syntezy są próbą odnalezienia istoty otaczających nas rzeczy i zjawisk. To również postawienie pytania, dlaczego dane miejsce, światło, kolor, kształt wywołują w nas, odbiorcach, wrażenie spokoju. Odnajdywanie w estetyce elementów pierwotnych, podstawowych pozwala na nowo odczytywać i rekonstruować otaczającą nas rzeczywistość, a w konsekwencji (być może) ją zrozumieć.
 

 

Opinie

Sprawdź się

Ile scen posiada obecnie Teatr Wybrzeże?