• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Andrea Bocelli (3 opinie)

Wybitny włoski tenor Andrea Bocelli wystąpi w listopadzie 2022 roku w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne będzie częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty - BELIEVE. Tenor zaprezentuje również swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocell.

19:00 - 19:50 / I część show
19:50 - 20:10 / 20 minutowa przerwa
20:10 - 21:00 / II część show


muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Najnowszy album Believe to przejmujący i bardzo osobisty zbiór utworów, celebrujący siłę muzyki, która koi duszę. Na płycie obok tenora możemy usłyszeć Alison Krauss - najczęściej nagradzaną piosenkarkę w historii nagród Grammy, mi.in. za wykonanie "Amazing Grace".

Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jego koncerty od lat cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety zostają wyprzedane na długo przed datą wydarzenia. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem "Con te Partiro", potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem "Time To Say Goodbye". Fani kochają również jego utwory tj.: "Canto della Terra", "Vivere", "E Più Ti Penso", "Vivo per lei", "Nessun dorma" czy "Va pansiero". Od tamtego czasu artysta wydał 17 albumów studyjnych - wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną, sprzedał ponad 90 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe. W trakcie swych koncertów Bocelli występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statui Wolności. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych. Artysta współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Luciano Pavarottim, Arianą Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Edem Sheeranem, Duą Lipą, Céline Dion, Tonym Bennettem i wieloma innymi.

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Film opowiadający o życiu i twórczości artysty "The Music of Silence" został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Artysta ma również swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Podczas niezwykle ciężkiego dla wszystkich czasu pandemii covid-19 artysta wielokrotnie wspierał swoich fanów za pośrednictwem Internetu, mi.in. koncertem - MUSIC FOR HOPE, z historycznej katedry Duomo w Mediolanie. Był to jeden z największych koncertów na żywo wszechczasów, z ponad 3 milionami widzów jednocześnie (osiągnął największą liczbę odbiorców transmisji na żywo w historii YouTube). Materiał video z koncertu uzyskał ponad 28 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin.

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc nadzwyczajne uczucie wzruszenia, szczęścia jak i melancholii. Jego wielki dar określić można słowami: "Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli"- dokładnie tak Céline Dion zapowiedziała kiedyś występ artysty. Imponujący wokal tenora realizuje się w repertuarze zarówno operowym jaki i w pięknych romantycznych balladach. Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • andrea i pozostali gladiadorzy

  spiew jak musniecie oddechu ,mugby sluchac caly dzien i noc ,i to by nie wystarczylo.

  • 5 0

 • Byłem

  Byłem, słuchem, nuciłem, drżałem, nie żałuję, polecam... Eh gdyby tylko nie ci spóźnialscy wałęsający się szukając miejsca pół godziny po rozpoczęciu...

  • 1 0

 • Rozczarowana

  Byłam bilety po 729 zł po prawej stronie nic nie widziałam bo na rogu sceny stał kamerzysta filmował a nam został telebim gdzie mam udać się z reklamacja cieszyłam się na ten koncert czekałam od maja a tu taka sytuacja tylko płakać a to był prezent na moje 70 lat

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?

 

Najczęściej czytane