Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Andante

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
50 min.
w ramach wydarzenia:
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
8.7 3 oceny 1 10
Markeliñe, Hiszpania (Kraj Basków)
Andante

Spektakl grany jest w różnych lokalizacjach:
14 lipca, godz. 18 - dziedziniec ASP (Stare Przedmieście)
15 lipca, godz. 19 i 16 lipca, godz. 18 - ul. Śluzy (Dolne Miasto)

"Andante" to maskarada, podczas której opowiadane są niezapomniane historie, w sposób poetycki, bez użycia słów, ale z poczuciem humoru. Są to historie o anonimowych butach podczas wojny.
Po odpływie ulica jest pokryta piaskiem i butami. Morze wyrzuciło na brzeg historie, które trzeba opowiedzieć.

Przechodnie pytają zdziwieni: "Skąd te buty się tu wzięły?" "Do kogo należą?" "Czego możemy się dzięki nim dowiedzieć?" Magia teatru powoduje przemienienie butów w głównych bohaterów historii odzwierciedlających chiaroscuro ludzkiej kondycji. Buty, które tańczą, emigrują, zakochują się, żyją i umierają z rąk egzekutorów.

Spektakl "Andante" przedstawia to, co dzieje się ze zwykłymi butami podczas wojny lub w sytuacjach, w których dochodzi do naruszenia podstawowych praw. Buty, które widzimy w ruinach zniszczonego domu... Buty, które muszą się chować i są prześladowane za to, że mają odmienne poglądy... Buty, które zostały zakopane i skarżą się, że nikt nie został za ich tortury ukarany... Buty, które mogłyby należeć do nas...

Grupa teatralna została założona w 1987 roku w Bilbao, Kraj Basków. Grupa Markeliñe przygotowuje spektakle w wyjątkowym stylu. Zawsze opierają się one na gestach aktorów, odrzuca się tekst. Grupa Markeliñe odnalazła swój własny język, w którym nośnikiem emocji jest muzyka. Ma ona uwieść publiczność opowieściami o wielu płaszczyznach. Badania prowadzone przez teatr w zakresie rekwizytów, estetyki i ruchu zostały powszechnie docenione, co pozwoliło grupie Markeliñe zaznaczyć swoją obecność na scenie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery