• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Anatomia książki" wystawa projektów książek

W Domu Uphagena zaprezentowano niecodzienną tematykę, przygotowaną we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na wystawie zobaczymy... książki i ich projekty, które powstały w przeciągu ostatnich kilku lat. Wystawa czasowa, połączona z projektem badawczym potrwa do 24 stycznia 2024 roku.

Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 30 publikacji zaprojektowanych przez Eurydykę Kata, Rafała Szczawińskiego i studio re:design we współpracy z instytucjami i klientami z całej Polski. Wśród pozycji, z których wiele nagrodzono w prestiżowych konkursach, znajdują się książki historyczne, filozoficzne, kucharskie, albumy oraz literatura piękna.

Odpowiedzi widzów zostaną wykorzystane w przygotowywanym przez Eurydykę Kata projekcie badawczym, który obecnie realizuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wystawa w Domu Uphagena potrwa do środy, 24 stycznia 2024 roku. Informacje o godzinach otwarcia i cenach biletów znajdują się na stronie internetowej Muzeum Gdańska.
Anatomia książki. Wystawa czasowa
Kiedy: 9 grudnia 2023 - 24 stycznia 2024
Gdzie: Dom Uphagena, ul. Długa 12
Godziny otwarcia i ceny biletów: muzeumgdansk.pl
Nieczynne: poniedziałki, wtorki

Eurydyka Kata - projektantka graficzna i wykładowczyni w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, wraz z Rafałem Szczawińskim prowadzi studio re:design. Interesuje ją, w jaki sposób techniczne elementy projektowania, np. wybór kroju pisma, proporcje strony, a także decyzje edytorskie dotyczące papieru, oprawy i uszlachetnień druku przekładają się ostatecznie na książkę-przedmiot, której forma współgra z treścią.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Dużą chlubą Teatru Szekspirowskiego jest otwierany dach. Ile on waży?

 

Najczęściej czytane