• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

An encounter of improvised music and dance

teatr tańca performance
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
8.0
2 oceny
An encounter of improvised music and dance

Premiera: 17.08.2013

Choreografia i taniec: Edivaldo Ernesto
Fortepian i elektronika: Hauschka

Międzynarodowej sławy pianista i kompozytor Volker Bertelmann aka Hauschka oraz tancerz pochodzący z Mozambiku, znany między innymi z zespołu Sasha Waltz & Guests, spotkają się na scenie Żaka, żeby zabrać widzów w niepowtarzalną podróż.

Dwójka artystów porzuca bezpieczne ramy kompozycji muzycznej i choreograficznej, by odkrywać nowe jakości dźwięku i ruchu zrodzonego z improwizacji. Wspaniała klamra spinająca dwa flagowe projekty Klubu Żak - Dni Muzyki Nowej i Gdański Festiwal Tańca będzie bez wątpienia rarytasem dla fanów dobrego tańca i wyrafinowanej muzyki.

---

Edivaldo Ernesto - tancerz, choreograf, pedagog. Współpracował z takimi artystami jak David Zambrano, Mat Voorter, Robert Hilton, Faustin Linyekula, Sasha Waltz.
Występował między innymi w projekcie Sascy Waltz Dialoge Freiburg w 2005, a od 2008 jest stałym członkiem zespołu Sasha Waltz & Guests. Od momentu legendarnego duetu z amerykańskim perkusistą Robynem Schulkowskim Edivaldo Ernesto rozwija swoją pasję do improwizacji.

Hauschka - to artystyczny pseudonim niemieckiego pianisty Volkera Bertelmanna, który szerokiej publiczności dał sie poznać przez ciekawy dobór repertuaru - od muzyki klasycznej do eksperymentalnej. Od 2004 roku nagrał siedem albumów, na których zgłębiał możliwości fortepianu preparowanego. Poprzez modyfikowanie wnętrzności fortepianu za pomocą folii aluminowej, taśmy klejącej, plastikowych butelek, dzwoneczków czy piłeczek ping-pongowych przekształcił ten instrument w małą sekcję rytmiczną. Muzyka Hauschki to niezwykle zorganizowana "twórcza deformacja" dźwięków klasycznego instrumentu, z których zbudowane są bajkowe kompozycje. Pracował z wieloma utalentowanymi muzykami, między innymi: Music A.M czy zespołem Múm.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery