Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

An Evening of Burlesque - spektakl gościnny (66 opinii)

widowisko / show
kasy:
58 661-60-00, 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
ocena:
2.7 / 5 (12 głosów)
2.7
An Evening of Burlesque

W grudniu prosto z Londynu do Polski przybędzie rewia burleski, która w 2010 roku została ogłoszona najbardziej kasowym widowiskiem na West Endzie. Tancerki, które według producenta nagrodzonego trzema złotymi Globami filmu "Burleska" były wzorem dla odtwórczyń głównych ról, zaprezentują niesamowite operetkowe widowisko - "An Evening of Burlesque"! Budzące zachwyt kostiumy haute couture, elementy pirotechniki i scenografia przenosząca prosto do XIX wieku. Niecodzienne połączenie muzyki na żywo, tańca, dowcipu i seksapilu w show, które wzbudziło owacje na stojąco w najlepszych teatrach od Mediolanu po Petersburg.

Główne artystki prezentujące show "An Evening of Burlesque" to śmietanka brytyjskiego talentu. Hotcake Kitty, Amber Topaz, Chrys Columbine, Miss Slinky Sparkles, Ginger Blush i The Kalki Hula Girl, już teraz zaliczane do legend burleski, dotychczas przyciągnęły na swój wspólny występ tysiące widzów w całej Europie. Gwiazdy kilkukrotnie były nominowane i nagradzane w branżowych plebiscytach, jak np. London Cabaret Awards. Są zapraszane do najpopularniejszych programów rozrywkowych na całym świecie - m.in. "Dancing with the Stars", czy "Friday Night with Jonathan Ross".

Tancerki stały się także inspiracją dla aktorów filmu Burleska z Cher i Christiną Aguilerą w rolach głównych. "Żeby dostać się do magicznego świata burleski, musiałam przeniknąć do ich artystycznego środowiska" - powiedziała Aguilera w wywiadzie do jednego z brytyjskich portali internetowych - "Obserwowałam proces tego jak działają i tworzą, jak wzajemnie sobie pomagają osiągnąć pewne emocjonalne punkty na scenie. Bardzo mi to pomogło wcielić się w rolę Ali i zrozumieć tę postać."

"An Evening of Burlesque" to wysmakowany performance, dzięki któremu publiczność przenosi się prosto do pięknego Paryża. To kraina, gdzie królują kontrasty - tu mrok jest najpiękniejszym światłem, a główne bohaterki jednocześnie kruchymi i władczymi istotami. Poprzez wywołujący dreszcze śpiew, grę na instrumentach i dopracowaną w każdym szczególe choreografię taneczną, artystki zwierzają się publiczności. Opowiadają swoje tajemnicze historie, przedstawiają niełatwe ścieżki dotarcia na szczyty karier oraz wiążące się z tym blaski i cienie. Napięcie budowane jest przez wątki miłosne, którym zawsze towarzyszą nuty dramatu i namiętności. Elementem wyróżniającym są stroje występujących na scenie tancerek - lśniące od brokatu gorsety, pończochy i długie rękawiczki. Podczas spektaklu widzowie mogą dosłownie zanurzyć się w świecie burleski, zapomnieć się w grze zmysłów i choć na chwilę uciec od otaczającej rzeczywistości.

"An Evening of Burlesque" to już nie tylko tytuł przedstawienia - to marka rozpoznawana i doceniana przez najbardziej wymagającą publiczność z całej Europy. Wszystkich, którzy choć na chwilę chcą zapomnieć się w tajemniczym świecie burleski, zachęcamy do zakupu biletów na show w Gdyni, Łodzi, Krakowie, Lublinie, Toruniu lub Szczecinie.

Recenzja Trojmiasto.pl

Seksapil i wdzięk w skromnym show. Relacja z "An Evening of Burlesque" Seksapil i wdzięk w skromnym show. Relacja z "An Evening of Burlesque"

Seksapil i wdzięk w skromnym show. Relacja z "An Evening of Burlesque" (52 opinie)

Był striptiz, stringi cienkie jak wstążki, efektowne pióra, szaliki boa, fikuśne gorsety,...

13 grudnia 2016

Opinie (66) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery