stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

American Dream. Od Nowego Jorku do Key West

Spotkanie podróżnicze American Dream to osobista opowieść o tym, jak spełnił się nasz wielki sen o Ameryce. Będzie to relacja z rodzinnej 3-tygodniowej podróży wschodnim wybrzeżem Ameryki przez dziesięć stanów. Razem pokonamy trasę liczącą 3 tysiące kilometrów ze startem w fenomenalnym Nowym Jorku, przez Filadelfię, Waszyngton, Myrtle Beach, Charleston, Orlando, przylądek Caneveral, Miami i metą na południowym krańcu USA, czyli w malowniczym Key West.

To historia pełna wrażeń, obserwacji i ciekawostek wzbogacona prezentacją 300 najciekawszych zdjęć z tych miejsc, które udało się zobaczyć, odkryć i pokochać.

W czasie spotkania podzielimy się praktycznymi i przydatnymi informacjami, często pomijanymi w przewodnikach, które mogą być pomocne w czasie organizacji podobnej wyprawy do USA.

Opowiemy, jaka jest Ameryka, czym zaskakują Amerykanie, jak jedzą, mieszkają i świętują Dzień Niepodległości. Zdradzimy sekrety podróży autostradami i wyjaśnimy czemu jeździ się tam tak komfortowo. Wyjaśnimy, dlaczego trawa jest zielona i zawsze równo przystrzyżona, czemu flaga amerykańska powiewa na każdym rogu, a ceny biletów nie tylko do świata Disneya przyprawiają o zawrót głowy. Pokażemy biegające między nogami iguany, głowę prawdziwego aligatora i zęby rekina.

Zaprezentujemy najciekawsze atrakcje Nowego Jorku: panoramę metropolii z tarasu widokowego Top of the Rock w drapaczu chmur Rockefeler Plaza, Brooklin Bridge, łączący główne dzielnice miasta, kolosalny pomnik - symbol Ameryki, jakim jest Statua Wolności, Central Park, jedną z największych bibliotek świata, tętniący życiem Times Square, Manhattan, gdzie królują sięgające nieba biurowce. Zatrzymamy się też w miejscu zamachu terrorystycznego 11 września, gdzie runęły dwie słynne wieże World Trade Center.

Odwiedzimy Filadelfię - pierwszą stolicę Ameryki, gdzie podpisano Deklarację Niepodległości, zobaczymy jakie atrakcje oprócz Białego Domu czekają na turystów w Washington DC, czyli obecnej stolicy Stanów Zjedonoczonych, wybierzemy się na plantację bawełny w posiadłości Boone Hall, gdzie w prawdziwe osłupienie wprawia dworek, chaty niewolników i alaja dębowa - plan filmowy słynnego serialu "Pólnoc-Południe".

Pokażemy mniej znane oblicze Miami, z dzielnicą kubańską Little Havana, niesamowitą przestrzenią artystyczną Wynwood urzekającą wielkoformatowymi muralami. Zobaczymy rozmach nowoczesnej dzielnicy finansowej Brickwell, legendarną ulicę Ocean Drive przy najsłynniejszej plaży świata Miami Beach, a także warte miliony dolarów rezydencje celebrytów, które można podziwiać tylko od strony wody w czasie rejsu po zatoce Biscane Bay. Oprócz tego, rzucimy okiem na promy kosmiczne w stacji kosmicznej NASA, przeniesiemy się w bajkowy świat Walta Disneya podczas zjawiskowego show w Magic Kingdom, zajrzymy na chwilę do karaibskiego raju, by zachwycić się wszystkimi odcieniami niebieskości oceanu na wąskim i absolutnie zjawiskowym półwyspie Florida Keys.

Spotkanie organizowane jest w ramach programu Otwarty IKM.

Przeczytaj także

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największą inicjatywą budowlaną w historii polskiego muzealnictwa morskiego jest...?