• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Amber Classic - Vivat Moniuszko!

Vivat Moniuszko! - to wyjątkowe wydarzenie muzyczne w niezwykłym miejscu, w sercu Gdańska, inaugurujące cykl ,,Amber Classic - koncerty w Dworze Artusa".

Koncert w 205. rocznicę urodzin autora "Prząśniczki" to wspaniała okazja do wysłuchania najpiękniejszych pereł muzyki polskiej. Zabrzmią wyjątkowe arie operowe i pieśni Stanisława Moniuszki, ale i dzieła wokalne innych polskich twórców. Wydarzenie pozwoli przybliżyć bogatą twórczość wokalno-instrumentalną w interesujący i ciekawy sposób. Niezwykle istotną misją koncertu jest zaprezentowanie Publiczności programu artystycznego niedostępnego na co dzień w teatrach operowych czy salach filharmonicznych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dobór programu i tematyka wydarzenia ma również na celu podkreślenie postaw artystów polskich, którzy odczuwają niezwykłą potrzebę tworzenia sztuki czerpiącej inspiracje z polskiej kultury i jej dziedzictwa. W programie koncertu usłyszeć będzie można arie z oper takich jak: Straszny Dwór, Halka, Paria, Hrabina czy Flis, a także pieśni m.in. Znasz-li ten kraj, Prząśniczka, Dziad i baba, Kozak. Nie zabraknie również arii i pieśni polskich kompozytorów: F. Chopina (Życzenie, Moja Pieszczotka, Pierścień), I. J. Paderewskiego (Polały się łzy, Nad woda wielką i czystą, Chłopca mego mi zabrali), K. Szymanowskiego ( arie i duety z operetki Loteria na mężów, pieśni Daleko został cały świat, Łabędź czy Pieśni Kurpiowskie), L. Różyckiego ( Aria Lukrecji z op. Beatrix Cenci, Rajski ptak)

Wykonawcami koncertu są soliści związani z najważniejszymi instytucjami kultury w kraju, m.in. Teatrem Wielkim Operą Narodową, Operą Wrocławską, Operą Bałtycką, Operą Krakowską, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Wielkim w Poznaniu, a także filharmoniami w kraju i za granicą oraz uczelniami muzycznymi: Akademią Muzyczną im. S. Moniuszki czy Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Wystąpią:
Joanna Nawrot - sopran,
Karolina Sikora - mezzosopran
Piotr Maciejowski - tenor
Dariusz Wójcik - bas
Anna Mikolon - fortepian

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Która z pisarek, autorka głośnego dramatu pt. "Sprawa Dantona", uważana jest za największą gdańską pisarkę?