• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Alpaka Records Presents

Kolejne wydarzenie z cyklu Alpaka Records Presents. Działalność w duchu DIY przyświecała nam od początku naszego istnienia. Tym razem wznosimy się się na wyższy poziom. 15 czerwca, w klubie Drizzly Grizzly, odbędzie się totalne święto naszej hodowli.

W ramach wydarzenia odbędą się koncerty, dyskusje z artystami oraz wystawa najciekawszych okładek z naszego katalogu. Okres pandemiczny i wysokie koszty prowadzenia lokali użytkowych sprawiają, iż coraz więcej miejsc oferujących czynne uczestnictwo w kulturze w formie koncertów jazzowych i improwizowanych zamyka się lub zaprzestaje organizacji występów na żywo. Cykl Alpaka Records Presents jest odpowiedzią na potrzeby zarówno artystów jak i słuchaczy. Poniżej znajdziecie opcje biletów oraz harmonogram wydarzenia.

Od 16:00, przez cały czas trwania wydarzenia, będziecie mogli podziwiać najciekawsze okładki z hodowli Alpaka Records. Kuratorką wystawy jest Mary Zaleska, wspaniała graficzka i designerka, z którą współpracujemy od kilku lat.

18:00 - 19:30
Spotkanie z twórcami
(Kasia Lins, Magda Kuraś, Nene Heroine)

20:00
MAGDA KURAŚ QUINTET Tryptyk Biłgorajski - premiera albumu

Tryptyk Biłgorajski to muzyka rytualna, która opowiada historię tęsknoty, rozdartego serca i oczyszczenia. Pieśni pochodzą z tradycji południowo-wschodniej Polski i stały się źródłem nowego kierunku w muzyce.. Magda, która pochodzi z Biłgoraja, wybrała te pieśni z okolic swojego rodzinnego miasta, a teksty stały się punktem wyjścia do stworzenia przez zespół własnych kompozycji, odzwierciedlających ich emocje.

SKŁAD ZESPOŁU:
Magda Kuraś - wokal, taniec
Dominik Kisiel - piano, wokal
Ziemowit Klimek - kontrabas, wokal
Jakub Krzanowski - perkusja, wokal
Maciej Świniarski - wokal, burza, tamburyn

21:30
NENE HEROINE MOVA feat. Kasia Lins

Nene Heroine to trójmiejski zespół w stylistyce jazz/psychedelic. Ich twórczość to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych i emocjonalnych melodii. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie Total Panorama (Alpaka Records), zespół prezentuje nowy program pod tytułem MOVA. Jest to rozwinięcie dotychczasowej eksploracji muzycznego ,,tripu, w który artyści zabierają słuchaczy. Muzycy zespołu nie lubią kompromisów, a jazz traktują wyłącznie jako punkt wyjścia do tworzenia nowych struktur.

SKŁAD ZESPOŁU:
Peter Stanley Chester - saksofon, elektronika
Michael Zismann - gitara, wokal
Tony Sadeky - gitara basowa
Stan Corazon - perkusja
Gościnnie - Kasia Lins - wokal

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska / Cofinanced by the City of Gdańsk

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60 zł
 • Przedsprzedaż
  40 - 50 zł
BILETY:
I PULA - 40 zł (do wyprzedania - 40 sztuk)
II PULA - 50 zł (do 14.06)
III PULA - 60 zł (w dniu wydarzenia, do kupienia również na bramce)

Opinie

Sprawdź się

Bardzo popularnym świątecznym zwyczajem na Pomorzu były niegdyś Herody. Co to takiego?