stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Almost Jazz Group

Kwartet jazzowy Almost Jazz Group powstał w 2012 roku. W repertuarze zespołu znajdują się standardy jazzowe, autorskie kompozycje oraz jazzowe interpretacje kaszubskiego folku.

Debiutancki album Almost Jazz Group & Accordina (Soliton 2012) łączy różne style utrzymane w około jazzowym klimacie. Kolejna płyta zespołu, Na Kaszëbach (Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie 2014), przedstawia znane kaszubskie melodie w jazzowych interpretacjach. Najpopularniejsze, najczęściej wykonywane i najchętniej słuchane utwory ludowe na Kaszubach, na płycie kwartetu urzekają ciepłem, pozytywną energią i ciekawymi aranżacjami jazzowymi. Gościem specjalnym na płycie był perkusista Adam Czerwiński.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Na najnowszej płycie Almost Jazz Group zatytułowanej "Fade out" znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje. Premiera krążka pod koniec października 2017r.

Specyfika Almost Jazz Group to wyjątkowe połączenie melodii spod znaku jazzu współczesnego z klasycznymi dźwiękami akordeonu. Ta nieczęsto spotykana mieszanka daje znakomity efekt i pozwala spojrzeć w zupełnie nowy sposób na akordeon w ujęciu jazzowym. Oryginalności zespołowi dodaje rzadko słyszana na polskich scenach akordina, instrument o pięknym brzmieniu nadający zespołowi niepowtarzalny charakter.

Paweł A. Nowak - akordeon / akordina
Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian
Maciej Sadowski - kontrabas
Antoni Wojnar- perkusja

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Zaczytani w Gdańsku to akcja:

 

Najczęściej czytane