• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Alicja w Krainie Czarów - spektakl gościnny

teatr dla dzieci
kasy:
58 580-01-42
wystawia:
Konsulat Kultury
czas trwania:
50 minut bez przerwy
data premiery:
4 czerwca 2022
10
3 oceny
"Alicja w Krainie Czarów" w plenerze

Gdynia Rodzinna i Konsulat Kultury zapraszają na premierę spektaklu dla dzieci, która odbędzie się na scenie plenerowej Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo".

Kolejne spektakle odbędą się w Gdyni w plenerze, w ramach cyklu "Chodźcie na plac Kaszubski". Terminy zostaną podane w późniejszym czasie.

O spektaklu:

W niedoczasie zabawy, pośród bezglutenowych ciastek i dedlajnów rodziców czasem, trudno się odnaleźć. Trzeba być raz dużym, a raz małym, takim i siakim, pytać, albo nie mówić nic. Alicja doskonale wie, jak to jest być dzieckiem w świecie wiecznie zajętych dorosłych. Wie też, że ma już tego wszystkiego dosyć, a jedynym, co może jej pomóc, jest przygoda. Odważ się i powędruj z nami do Krainy Czarów. Ta podróż odmieni też Twoje życie.

Bałtycki Teatr Różnorodności ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich małych i dużych na niezwykle, bajkowe widowisko - "Alicję w Krainie Czarów". Tam wszystko jest możliwe, raz duże, innym razem małe, a czasem nawet szalone. W tym szaleństwie jest metoda, bo Bałtycki Teatr Różnorodności jest projektem edukacyjnym pozwalającym miłośnikom teatru na rozwijanie swojej pasji na scenie Konsulatu Kultury | Gdyńskiego Centrum Kultury. I choć są w nieustannym niedokalendarzu, aktorzy napisali scenariusz, zaprosili do współpracy dwie młode aktorki (debiutującą na scenie Aleksandrę Zarzycką i Basię Papis, znaną publiczności z filmu "Zupa nic"), a całość wyreżyserował Tomasz Podsiadły.

Bałtycki Teatr Różnorodności (dawniej Scena 138) od ponad 10 lat tworzy spektakle dramatyczne, muzyczne, komedie oraz przedstawienia dla dzieci, które uzupełniają ofertę kulturalną Gdyni, jednocześnie przygotowując przyszłych aktorów do egzaminów eksternistycznych i na uczelnie aktorskie.

REALIZATORZY:

Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenariusz: Agata Braun, Jakub Gaweł, Anna Górna, Witold Klonowski, Weronika Koszałka, Iza Morawska, Dorota Połom, Joanna Sętkowska, Helena Sutton
Kostiumy: Karolina Bryl
Rekwizyty i scenografia: Agnieszka Szewczyk

OBSADA:
Alicja: Basia Papis/Ola Zarzycka
Królik: Tomasz Dąbrowski
Królowa: Anna Górna
Król: Jakub Gaweł
Kapelusznik: Helena Sutton
Marcowy Zając: Piotr Rogalski
Suseł: Iza morawska
Żółwiciel: Sylwia Ogryzek
Kucharka: Joanna Sętkowska
Księżna: Agata Braun
Kot z Wejherowa Śmiechowa: Witold Klonowski
Żaba: Dorota Połom
Janek Gąsienica: Michał Delik
Karty: Paweł Denc, Adam Walkiewicz
Drzewa: Marta Heimowska, Monika Zawistowska

Preferencje wiekowe: od 5 lat.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery