Alicja w Krainie Czarów - spektakl gościnny

teatr dla dzieci
Bilety
wstęp wolny
wystawia:
Bałtycki Teatr Różnorodności
data premiery:
1 czerwca 2022
"Alicja w Krainie Czarów" w plenerze

- Podczas pisania scenariusza szczególny nacisk położyliśmy na warstwę edukacyjną, pokazując, że mimo przeciwności zawsze warto być sobą i znaleźć siłę na własne działania. Ta idea uświadomiła nam, że my także powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i wyjść z tym projektem poza teatralne mury - informuje zespół Bałtyckiego Teatru Różnorodności.

Premiera "Alicji w Krainie Czarów" ma się odbyć 1 czerwca na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo", gdzie znajduje się leśna scena plenerowa. Jest tam również Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie. Po spektaklu młodzi goście wybiorą się na spacer właśnie tą ścieżką. Kolejne pokazy zaplanowano w lipcu i sierpniu.

- Chcemy pokazać spektakl w różnych częściach Gdyni. Przede wszystkim zależy nam, żeby sztuka dotarła do dzielnic, do miejsc, gdzie mieszkają też dzieci z nieco uboższych rodzin, których być może nie stać na to, aby wybrać się do teatru. Chcemy, aby nasze przedstawienie było dobrą propozycją artystyczną i pojawiło się w dzielnicach, takich jak Dąbrowa, Chwarzno czy Chylonia. Jednak spektakl zagości też w centrum miasta, a konkretnie na placu Kaszubskim - w ramach projektu "Chodźcie na plac Kaszubski" - oraz w amfiteatrze na Kamiennej Górze - opowiada Tomasz Podsiadły.

Bałtycki Teatr Różnorodności działa od kilkunastu lat. Choć oficjalnie grupa istnieje od 2018 roku, to ich początki sięgają 2005 roku. Wcześniej realizowali spektakle i projekty jako Scena 138. Przez te kilkanaście lat część aktorów amatorów przekuła pasję w zawód. Występy na amatorskiej scenie to bowiem świetne przygotowanie do egzaminów na uczelnie aktorskie i przepustka do zdobycia kierunkowego wykształcenia.

Bałtycki Teatr Różnorodności chce uzbierać 20 tys. zł na dokończenie produkcji. Grupę można wesprzeć na portalu zrzutka.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery