Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Fuzja (Polska, Poznań)
Alicja

Ściąć ich wszystkich!
Obciąć głowy!
Skrócić te królicze mowy.
Gąsienice na stół podać.
Na kapelusz miarę wziąć.
I Alicję ugotować!
Talia kart wypada z rąk!

"Reżyserzy do końca nie chcieli zdradzić, z jaką Alicją będziemy mieć do czynienia. Okazało się oczywiście, że to ta najbardziej znana - bohaterka utworu Lewisa Carolla "Alicja w krainie czarów". [...] widz został przeniesiony do magicznej krainy z książki, w której zaczytała się Alicja. Do innego świata przeprowadził nas nie jeden królik, ale cała banda futrzaków na rowerach różnej wielkości. [...] Malutka bohaterka spektaklu mierzyła się z różnymi przeszkodami, z których największe wrażenie zrobiły na mnie trzy monumentalne pieczarki. Trochę psychodeliczne grzyby oświetlone na fioletowo nie były jedyną atrakcją spektaklu. Nie zabrakło postaci na szczudłach i wielkich konstrukcji typowych dla teatrów plenerowych. Spektakl zakończyła oczywiście walka bohaterki z demoniczną Królową Kier i jej świtą. Nie zabrakło także dymu, muzyki, wspaniałych kostiumów i rekwizytów, a nawet zimnych ogni", Zuzanna Kubiak (kulturapoznan.pl)

O teatrze:
Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym, rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy - Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej.

W repertuarze teatru znajdują się spektakle salowe, zarówno autorskie, jak i inspirowane tekstami literackimi, np.: "Sen Wahazara" według Stanisława Ignacego Witkiewicza czy "Pani Koch" według Mirona Białoszewskiego. W 2008 r. teatr rozpoczął swoją przygodę z materią teatru ulicznego, opartego na obrazie, ruchu oraz dynamicznej scenografii: "Cafestrada", "Dywidenda", "Alicja".

Teatr Fuzja jest jednym z założycieli Spółdzielni Teatralnej i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Wspólnie organizują Festiwal Teatrów Zależnych, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery