Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Alicja

spektakl dramatyczny teatr uliczny

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Teatr Fuzja (Polska, Poznań)
Alicja

Ściąć ich wszystkich!
Obciąć głowy!
Skrócić te królicze mowy.
Gąsienice na stół podać.
Na kapelusz miarę wziąć.
I Alicję ugotować!
Talia kart wypada z rąk!

"Reżyserzy do końca nie chcieli zdradzić, z jaką Alicją będziemy mieć do czynienia. Okazało się oczywiście, że to ta najbardziej znana - bohaterka utworu Lewisa Carolla "Alicja w krainie czarów". [...] widz został przeniesiony do magicznej krainy z książki, w której zaczytała się Alicja. Do innego świata przeprowadził nas nie jeden królik, ale cała banda futrzaków na rowerach różnej wielkości. [...] Malutka bohaterka spektaklu mierzyła się z różnymi przeszkodami, z których największe wrażenie zrobiły na mnie trzy monumentalne pieczarki. Trochę psychodeliczne grzyby oświetlone na fioletowo nie były jedyną atrakcją spektaklu. Nie zabrakło postaci na szczudłach i wielkich konstrukcji typowych dla teatrów plenerowych. Spektakl zakończyła oczywiście walka bohaterki z demoniczną Królową Kier i jej świtą. Nie zabrakło także dymu, muzyki, wspaniałych kostiumów i rekwizytów, a nawet zimnych ogni", Zuzanna Kubiak (kulturapoznan.pl)

O teatrze:
Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym, rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy - Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej.

W repertuarze teatru znajdują się spektakle salowe, zarówno autorskie, jak i inspirowane tekstami literackimi, np.: "Sen Wahazara" według Stanisława Ignacego Witkiewicza czy "Pani Koch" według Mirona Białoszewskiego. W 2008 r. teatr rozpoczął swoją przygodę z materią teatru ulicznego, opartego na obrazie, ruchu oraz dynamicznej scenografii: "Cafestrada", "Dywidenda", "Alicja".

Teatr Fuzja jest jednym z założycieli Spółdzielni Teatralnej i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Wspólnie organizują Festiwal Teatrów Zależnych, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery