• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Akademia Młodej Sztuki

 • niedziela, 25 sierpnia 2013, godz. 12:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Park w Jelitkowie
 • Bilety
  wstęp wolny

Akademia Młodej Sztuki zaprasza dzieci w strojach i nastrojach baśniowych w niedzielę 25 sierpnia o godz. 12:00 do Parku w Jelitkowie (niedaleko potoku).

Czy wiecie, że na słonecznej polanie w Historycznym Jelitkowskim Parku rośnie zaczarowana japońska wiśnia, która na wiosnę obsypuje się różowym kwieciem a w sierpniu owocami naszej wyobraźni?

W tym roku będą to książki dla dzieci oraz napisane przez dzieci, w tym również Wasze, jeśli przyniesiecie je ze sobą!

Park rozkwitnie barwami dziecięcych rysunków. Pełno będzie tańców, muzyki, konkurencji sportowych zabaw i łakoci z chatki Baby Jagi. Oczekujemy Cesarza wraz ze swoim dworem prosto Chin, Pyzy z Polskich dróżek i wielu innych gości specjalnych. A może z parkowych zieleni wyłoni się Shrek?

Honorowymi, najważniejszymi gośćmi będziecie oczywiście Wy!!! Przyjdźcie w ulubionych baśniowych przebraniach. Warto przypomnieć sobie baśnie i piosenki z dzieciństwa Waszych rodziców i dziadków, by wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Autorski program Jadwigi Możdżer "Wielkie dzieła w małych rękach" zaprasza do świat starobaśniowości, dzięki której nawet baaardzo dorośli poczują się bardzo młodzi.

Info: jadwigamozdzer.facebook
Artyści współpracujący:
Ewa Topolan, Anna Róg, Mariola Świgulska, Marian Rajski.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Praw Człowieka, Jadwiga Mozdzer Studio

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Gdańska

Patronat Medialny: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, trojmiasto.pl

Partnerzy: Rada Osiedla Z-W-J-T, MOSIR,MHMG,GIK, Opera Bałtycka, Wydawnictwo Harmonia, "Maluchy Trójmiasta", Galeria Przymorze, www.opony.net, Pizzeria COME STAI, YISK, Adlon, Przedszkole im. "Panienki z Okienka"

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MIASTA GDAŃSKA

"Zabawa dziecka - małej istotki - ma w sobie pierwiastek wielkiej powagi - poczucia że historia, która się zdarza w wyobraźni, właśnie w tym momencie jest najważniejsza na świecie!

Dorośli zapominają, że bycie księżniczką, rycerzem, motylem, czy przemierzanie kosmosu, w takiej właśnie w takiej chwili, ma magiczną moc.

Współczesność redukuje pole wyobraźni oferując gotowe wizje na szklanym ekranie, a dzieci potrzebują aktywnego przeżywania przygód, autentyczności spotkania, podejmowania wyzwań, zdobywania, stawania się kimś, kto odmienia lub ratuje cały świat. Wejście w artystyczną kreację świata, w pięknym otoczeniu, pełnym muzyki, tańca, zabaw, niezwykłych strojów i nastrojów i autentyczne przeżywanie tego wydarzenia, trwale zapisuje się w pamięci, ożywia wyobraźnię i stawia pomosty między nami, światem tradycji naszych następców i przodków"".


Jadwiga Możdżer

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?