stat
Impreza już się odbyła

Akademia Emocji

Zapraszamy na Akademię Emocji - cykl trzech spotkań, podczas których będziemy poznawać, nazywać i wyrażać emocje.

gru 12

niedziela, godz. 11:00 - 13:00

Gdańsk Wrzeszcz,
bilety 70 zł

20 września - 17 grudnia 2021

Gdynia,
bilety 240 zł
Dzieci przedszkolne, doświadczając coraz bardziej zróżnicowanych i skomplikowanych emocji i uczuć, często nie potrafią sobie z nimi poradzić. Naszym celem jest pomóc im rozpoznawać, regulować i wyrażać to, co przeżywają.

I spotkanie "Emocje - co to takiego?" czwartek 23 maja 2019 r. godz. 17:30
Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?
Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Razem z Kolorowym potworem będziemy uczyć się rozpoznawać i nazywać emocje.

Warsztaty inspirowane książką pt. "Kolorowy potwór" - Anna Llenas

II spotkanie "Miłość" poniedziałek 27 maja 2019 r. godz. 17:30
Każdy z nas lubi od czasu do czasu usłyszeć, że jest kochany, nawet jeżeli o tym wie. Zdarzają się sytuacje, dni, kiedy szczególnie tego potrzebujemy. Dzieci, potrzebują zapewnienia o miłości rodziców w sposób szczególny. Zapewne większość rodziców mówi im "kocham Cię" dość często, jednak nie w każdej sytuacji ta miłość wydaje się oczywista.
Na spotkaniu przeczytamy wspólnie książkę pt. "Miłość" Astrid Desbordes, która pokazuje, że miłość rodziców jest bezwarunkowa. Przyjrzymy się sytuacjom z życia rodziny Archibalda, pozytywnym i negatywnym, potwierdzając, że dziecko kochane jest w każdym momencie, choć słowo "kocham Cię" nie pada.
A na koniec, z okazji święta, wykonamy prezent dla szczególnej osoby w naszym życiu, która kocha nas od kiedy się znamy, a nawet jeszcze dłużej.

III spotkanie "Złość" poniedziałek 3 czerwca 2019 godz. 17:30
Na trzecim spotkaniu nasza pracownia zaczerwieni się w pełni. Poczujemy złość! Zastanowimy się o co chodzi z tą cała złością, sprawdzimy czemu i kiedy się złościmy oraz jak sobie z tą wybuchową i czerwoną emocją poradzić. Poznamy mała dziewczynkę Doris z książki Piji Lindenbaum, która ma wszystkiego dość. Zobaczymy jak to jest tupać, skakać i zaciskać zęby. Stworzymy model tej emocji, aby móc lepiej ją zrozumieć. A jaki? Tego już dowiecie się na spotkaniu.

Terminy spotkań: 23.05, 27.05, 3.06
Godz.: godz. 17:30
Czas trwania: 60 min.
Wiek uczestników: 4-6 lat
Liczba uczestników: 10 osób
Miejsce spotkań: Otwarta Pracownia "Ślad" boks nr 509 w podziemiach Hal Targowych
Wstęp wolny

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdyni

Informacja o biletach

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny
Obowiązują zapisy (w wiadomości prywatnej)
https://www.facebook.com/events/287618325475983/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?