• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Agnieszka Kmieciak i Jacek M. Kozłowski | Notatki japońskie - wystawa fotografii

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak na wystawę fotografii pt. Notatki japońskie autorstwa Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego.

3 - 30 kwietnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

16 kwietnia - 2 czerwca 2024

Sopot,
bilety 15 zł
ulgowy 7 zł
Notatki to luźne zapiski w formie fotografii z wędrówek po Japonii, ze spotkań z ludźmi, wspomnienia dźwięków, kształtów i zapachów. To nasze odczucia, fascynacje i emocje, zmieniające się na przestrzeni bez mała 30 lat, jakie minęły od naszej  pierwszej podróży do Japonii. To rozrzucone kartki papieru, zapiski mijającego czasu. Trwające setki lat świątynie, ogrody zmieniające się wraz z porami roku, omszałe kamienie, ludzie, których już nie ma. Zapis minionego czasu, fragmentu życia autorów wystawy.

AUTORZY
Agnieszka Kmieciak, gdańszczanka z urodzenia i wyboru, niezależna fotografka, miłośniczka kultury i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 r. Polonistka z wykształcenia, joginka z powołania. Spiritus movens Ośrodka Edukacji Prozdrowotnych Fuji-san w Gdańsku.

Jacek M. Kozłowski urodzony w Warszawie. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Fotografia stała się istotnym medium i środkiem przekazu osobistych odczuć i emocji oraz formą twórczego dzielenia się nimi z odbiorcami. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii (ponad 30), udokumentowane wieloma zdjęciami. Podróżuje do wielu krajów na świecie i obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Oprócz fotografii podróżniczej i ulicznej tworzy portrety, fotografie sensualne oraz akty. Fotografuje ludzi kultury oraz polityki, jak również tych napotkanych przypadkowo na ulicach w różnych częściach świata.

Od kilku lat mieszka w Gdańsku i jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, Sopockiego Klubu Fotograficznego, World Photography Organization.
Agnieszka i Jacek prezentowali swoje fotografie na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, ich prace zamieszczane są w katalogach i publikacjach.
Więcej na www.kozlovsky.pl

Opinie

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?