stat
Impreza już się odbyła

Agnieszka Foltyn - wystawa rysunku

Wystawa nosi tytuł "Czasami czuję, że szukam czegoś co już we mnie jest, ale znajdę to szukając poza mną" i jest prezentacją wielkoformatowych rysunków na papierze wykonanych kredką i grafitami. Ich przesłaniem jest wychwycenie wpływu jakie mają na pracę artysty różne systemy oceny, a także wpływu uwarunkowań zewnętrznych jakie artysta musi wziąć pod uwagę kreując swoje dzieło.

18 września - 14 listopada 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

17 - 31 października 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny
Agnieszka Foltyn urodziła się w Nowej Zelandii, wychowała się w Kanadzie, a mieszka w Norwegii, natomiast jej korzenie sięgają Trójmiasta. Jej mama, Maya Zborowska-Foltyn studiowała m.in. u prof. Kiejstuta Bereźnickiego, a dyplom obroniła w Akademy of Applied Arts we Wiedniu. Jej tata, Maciej Foltyn, ukończył architekturę na Politechnice Gdańskiej i Wydział Projektowania w PWSSP w Gdańsku. Oboje, w stanie wojennym, wyemigrowali do Nowej Zelandii, gdzie urodziła się Agnieszka i jej brat Bartek. W wieku szkolnym, wraz z rodzicami przenieśli się do Kanady, gdzie dorastali wśród tamtejszej bohemy, co w przypadku Agnieszki, zaowocowało licencjatem na wydziale sztuk warsztatowych i historii sztuki Uniwersytetu Concordia w Montrealu (Kanada) oraz dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Trondheim (Norwegia). Była stypendystką: Trondheim Kommune w Berlinie (2018) i RAKE Visningsrom w Trondheim

Wystawiała w wielu miejscach po obu stronach oceanu, a jej prace trafiły do kanadyjskich muzeów i licznych prywatnych kolekcji Europy i obu Ameryk. Poza twórczością indywidualną, od lat uczestniczy i organizuje najróżniejsze warsztaty i biennale sztuki. Była lub jest członkiem zarządu, jurorem i kuratorem kilku galerii, konkursów i stowarzyszeń artystycznych w Norwegii i Kanadzie. W 2016 roku, razem z Per Stian Monsås'em założyła kolektyw specjalizujący się w dużych instalacjach przestrzennych, który będzie rezydentem w Roja Art Labs na Łotwie i w Arteles Creative Centre w Finlandii. Jest również dyrektorką artystyczną angielskojęzycznego czasopisma "List Magazin", poświęconego współczesnej sztuce Norwegii.

Na swym koncie ma: 12 wystaw indywidualnych i 86 zbiorowych, 11 "kolektywnych" instalacji przestrzennych oraz 6 dużych projektów związanych ze sztuką kulinarną.

Agnieszka Foltyn większość jej twórczości z pogranicza sztuk pięknych i kulinariów, skupia się na budowaniu dialogu pomiędzy artystami, animatorami kultury i odbiorcami sztuki oraz budowaniu mostów ponad granicami, generacjami i profesjami. Niezależnie od tego studiuje historię swej rodziny i jej trójmiejskie korzenie, a także bada relacje pomiędzy twórcami dzieł, a ich odbiorcami.

Wystawa czynna w dniach 5 - 21 kwietnia 2019
Galeria Nairi, ul. Mariacka 34/36 Gdańsk

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakich latach dyrektorem Teatru Wybrzeże był Maciej Nowak?