stat
Impreza już się odbyła

Adrianna Majdzińska - Siedem grzechów głównych

Galeria Sztuki Nowy Warzywniak, Oliwski Ratusz Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają na wystawę Adrianny Majdzińskiej.

9 - 31 października 2021, godz. 10:00 - 18:00

dr ADRIANA MAJDZIŃSKA - Harmonia między treścią i formą jest dla mnie najważniejsza. Pracuję nad uzyskaniem tej równowagi do momentu, aż forma stanie się symbolem pojęcia, którego dotyczy. Urodziła się w roku 1973 w Słupsku. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku dyplom w 2000. Obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Rysunku i Pracowni Podstaw Projektowania Plastycznego na Wydziale Rzeźby ASP w Gdańsku.

Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, działaniami artystycznymi i kuratorskimi, inicjatywami społecznymi. Pracuje głównie w drewnie, ale stosuje również metal, kamień, beton czy ceramikę. Wybrany materiał zawsze podporządkowuje treści prac. Operuje prostymi, syntetycznymi formami nadając im znaczenie symbolu. Do tej pory stworzyła m.in. cykle rzeźbiarskie: Siedem Grzechów Głównych (2000) Militaria (2002), Videoinstalacja (2004), Masculinum (2007), Memuary (2007), Pojemnik (2009), Relikwiarze (2011), Serce (2012), Signum (2013), Signum II (2014).

Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz sympozjach międzynarodowych w Polsce, we Francji, Niemczech, Izraelu, Kanadzie, Haiti, Szwecji, Litwie i Estonii. Wraz z Czesławem Podleśnym i innymi artystami współtworzyła Przestrzeń Sztuki WL4 oraz działającą obecnie Przestrzeń Sztuki WL4 Mleczny Piotr. Oprócz sztuk wizualnych, zajmuje się śpiewem. Występuje, m.in. z zespołem Słowiańska Dusza.

Jest laureatką licznych nagród i stypendiów. Otrzymała m.in. dwukrotnie stypendium oraz medal Prezydenta Miasta Gdańska, złoty medal na XX Salonie Rzeźby w Warszawie, nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki za najlepszy debiut w dziedzinie rzeźby.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?