stat
Impreza już się odbyła

Adiafora. Narkotyk dla mnie - pokazy przedpremierowe

Adiafora. Narkotyk dla mnie to wariacja na temat tekstu Kaia Hansena, który wystawiany wielokrotnie na scenach europejskich nie miał dotąd polskiej premiery. Siłą dramatu jest jego egzystencjalny i krytyczny wymiar. Pani domu, żona i matka staje się figurą całego pokolenia zanurzonego w płynnej nowoczesności, której nurt nieustannie przyspiesza; a jej historia to studium nadwrażliwości, niespełnienia i samotności.

gru 4

piątek, godz. od, godz., 18:00, do

Wydarzenie online
bilety 25 zł
gru 14

poniedziałek, godz. godz., 19:00

Wydarzenie Online
Wstęp wolny
Wybrakowanym ludziom zawsze czegoś brakuje - powtarza bohaterka. Co zrobić, jeśli metafizycznej tęsknoty nie można dłużej tłumić? Czym zapełnić pustkę, gdy pozór stał się naszym sposobem bycia w świecie? Jak sprostać rosnącym wymaganiom i pokonać lęk, który nieustannie narasta? Uzależnienie bohaterki to metafora przymusu, któremu w różnym stopniu podlega każdy z nas.

Monolog podzielony jest na trzy głosy. Kobieta w żywym planie i dwie postaci w projekcjach, niczym ego, id i superego - materializują wewnętrzny konflikt bohaterki - rozszczepienie jej osobowości. Zakładniczka idealnego projektu samej siebie, zaprasza widzów do brutalnej wiwisekcji swojego życia i uzależnienia.

PS. Adiafora - (gr. ἀδιάφορα) rzeczy obojętne, moralnie ani dobre, ani złe. W etyce stoickiej życie i śmierć, zdrowie i choroba, młodość i starość należą do kategorii rzeczy obojętnych. Dobro i zło bowiem wynika zawsze z wewnętrznego wyboru i nie jest determinowane okolicznościami zewnętrznymi. Ideał moralny jest możliwy, szczęście jest możliwe i zależy tylko od ciebie

Adaptacja tekstu i reżyseria: Magdalena Boć
Występuje: Magdalena Boć
Video: Filip Załuska
Tłumaczenie: Iwona Nowacka
Muzyka: Wojciech Urbański
Pokazy przedpremierowe: 24 i 25 października, godz. 19:00
Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot

Projekt zrealizowany dzięki stypendium artystycznemu z Miasta Sopotu.

Regulamin:
- obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem na górę
- obowiązkowe maseczki lub przyłbice na widowni
- każdy uczestnik musi podpisać oświadczenie o nie byciu osobą zarażoną lub na kwarantannie

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Bilet ulgowy
    25 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?