stat
Impreza już się odbyła

Adam Biernat - Islandia

Zapraszamu na wernisaż i wystawę fotografii Adama Biernata pt. ISLANDIA.

wernisaż: 10/08/19 g. 20.00
wystawa: 10.08 - 06.09


Islandia. Kraj wypełniony zjawiskowymi krajobrazami, które momentami sprawiają wrażenie nierealnych. Natura nieodmiennie gra tu pierwsze skrzypce. Często zapomina się, że żyją pośród niej ludzie, zwłaszcza że mieszkańcy wyspy na własnej ziemi wydają się mistrzami drugiego planu i dalszych. Na pierwszy rzut oka Islandia wydaje się krajem widmo.
Natura bywa tu niesprzyjająca, nawet okrutna, więc proces osiedlania się nie należał do łatwych. Niektóre ludzkie siedziby nadal sprawiają wrażenie, jakby za wszelką cenę chciały ją przechytrzyć. Niewielkie domki zwykły pojawiać się w pustych plenerach z nadzieją, że zostaną niezauważone.
Czas płynie tu zupełnie inaczej.

Fotografie, które będzie można zobaczyć na wystawie, powstały podczas pięciu wielomiesięcznych pobytów autora na Islandii.

O autorze
Adam Biernat
- rocznik '85, fotograf zafascynowany daleką Północą. Mieszkał przez trzy lata na Islandii i rok na północnych krańcach Norwegii. Swoje fotografie prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Muzeum Częstochowskim, Galerii BWA w Kielcach, Sztuce Wyboru w Gdańsku oraz na Fotofestiwalu w Łodzi. Dwukrotny finalista Triennale Sztuki Pomorskiej, laureat konkursu DEBUTS by doc! photo magazine, a także Prix de la Photographie Paris. Regularnie publikuje w najlepszych islandzkich magazynach, m.in. "Fæða/Food" i "Í boði náttúrunnar". Autor zdjęć do książek "Rekin i baran. Życie w cieniu islandzkich wulkanów" oraz "Laponia. Wszystkie imiona śniegu". Współautor bloga o Islandii biteoficeland.com.

Więcej informacji:
biteoficeland.com/pl
adambiernatphoto.com
instagram.com/bite.of.iceland
facebook.com/biteoficeland

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kwartalnik literacki założony przez pięciu młodych poetów z Trójmiasta to: