Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ad Undas

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
9.1 13 ocen 1 10
Zirk Mir, Norwegia
Ad Undas

Po dalekim rejsie Zirk Mir wchodzi na scenę. Spektakl jest pełen humoru, dzikich akrobacji i intensywnych rytmów. Widownia spotyka załogę, która zgubiła kurs i poznaje historię rozgrywającą się zarówno na morzu, jak i pod wodą. Statek jest prowadzony przez romantycznego rosyjskiego Kapitana, Baletnicę z brodą, naiwne Oko Marynarza, szwajcarskiego Operatora Maszyny i duńskiego Rybaka.

Motyw "Ad Undas" (łac. "do fal") to norweskie powiedzenie używane dla określenia czegoś, co zmierza w kompletnie złym kierunku. To właśnie o tym jest przedstawienie. O morskiej nawigacji i duchowości równocześnie. Niektórzy są mistycznymi i religijnymi wierzącymi. Inni wolą wierzyć naukowcom, filozofom oraz swoim własnym myślom i pomysłom. Celem przedstawienia jest uwolnienie widza od zwykłego sposobu myślenia, na podróż "Ad Undas", w świat, w którym nie obowiązują żadne zasady ani granice.

Zirk Mir to połączenie teatru, tańca, muzyki i widowiskowej sztuki cyrkowej. Grupa pięciu mężczyzn spotkała się w 2008 r. z zamiarem zorganizowania światowej trasy cyrkowej, podczas której środkiem transportu miał być żaglowiec. Celem było znalezienie sposobu na komunikowanie się z publicznością niezależnie od języka, którym się ona posługuje.   Wiedza zdobyta podczas tej podróży stanowi dla grupy podstawę pracy artystycznej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery