• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Actus Humanus: Paolo Da Col, Odhecaton

Wydarzenie w ramach

Koncert grupy wokalnej Odhecaton pod kierunkiem Paola Da Cola odbędzie się w Kościele św. Bartłomieja w Gdańsku w ramach festiwalu muzyki dawnej Actus Humanus - Resurrectio.

gru 7-11

środa - niedziela

Gdańsk, (różne lokalizacje)
bilety 50 - 150 zł
przedsprzedaż 30 - 120 zł
Kup bilet
mar 12

niedziela, godz. 17:00

bilety 149 - 159 zł
Kup bilet
Alessandro Scarlatti
Missa Defunctorum
Magnificat
Miserere mei, Deus

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Odhecaton
Paolo Da Col - kierownictwo artystyczne

Paolo Da Col
Śpiewak, organista, dyrygent i muzykolog. Od czasu studiów w Bolonii zainteresowany muzyką renesansu i baroku. Na przestrzeni ponad 20 lat był członkiem wielu włoskich zespołów wokalnych, m.in. Cappella di S. Petronio w Bolonii i Le Istitutioni Harmoniche. Od 1998 roku prowadzi zespół Odhecaton, jak również inne grupy wokalne i instrumentalne, specjalizujące się w repertuarze baroku. Współprowadzi "L'Organo" - magazyn poświęcony muzyce organowej, a także pisze dla "Il Giornale della Musica" i in. W pracy naukowej skupia się na wydaniach muzyki instrumentalnej oraz katalogowaniu dzieł dawnych epok. Pracuje nad wydaniem krytycznym dzieł wszystkich Rossiniego. Jest autorem artykułów i esejów na tematy dotyczące historii muzyki wokalnej epoki renesansu i baroku. W Centre d'Études Supérieures de la Renaissance w Tours prowadzi projekt badawczy nad włoskimi kapelami epoki renesansu. Uczy w konserwatorium w Trieście.

Odhecaton
Jeden z najlepszych włoskich zespołów męskich specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku. Swą nazwę zawdzięcza pierwszemu drukowanemu zbiorowi muzyki polifonicznej Harmonice Musices Odhecaton, wydanego przez słynnego Ottaviano Petrucciego. Trzon repertuaru grupy obejmuje twórczość kompozytorów franko-flamandzkich, w szczególności Obrechta, Josquina i Compere'a. Niezwykle istotny jest wkład zespołu w odkrywanie i rejestrowanie zapomnianych dzieł muzyki dawnej, m.in. twórczości XVII-wiecznych kompozytorów hiszpańskich i portugalskich z rejonu Wysp Kanaryjskich oraz muzyki kościelnej A. Scarlattiego. Ich zaangażowanie dla muzyki dawnych mistrzów doceniane jest przez badaczy, jak i krytykę, co znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach. Zespół prowadzony przez Paolo Da Col posiada bogaty dorobek fonograficzny oraz regularnie występuje na najważniejszych europejskich festiwalach.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40-70 zł

Opinie

Sprawdź się

Jaki oddział Muzeum Narodowego zlokalizowany jest w Spichlerzu Opackim?

 

Najczęściej czytane