stat
Impreza już się odbyła

Actus Humanus: I Turchini

Zespół został założony przez Antonio Florio, i do 2010 roku znany był melomanom za całego świata jako "Cappella della Pietà de 'Turchini. Obecnie zespół koncertuje pod nazwą "Turchini di Antonio Florio". Zespół współtworzony jest przez wybitnych instrumentalistów i śpiewaków specjalizujących się w muzyce neapolitańskiej z XVII i XVIII wieku. Od początków istnienia zespół specjalizował się także w odkrywaniu nieznanych kompozytorów muzyki dawnej.

lip 25

niedziela, godz. 16:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Kup bilet

28 lipca - 1 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Oryginalność programów, jak również rygorystyczne stosowanie reguł barokowej praktyki wykonawczej, sprawiło, że formacja stała się absolutnym fenomenem na włoskiej i europejskiej scenie wykonawstwa muzyki dawnej. I Turchini jest stale obecny na scenach największych europejskich festiwali muzyki dawnej: Monteverdi Festival w Cremonie; Festiwale Wersalu, Nancy, Nantes, Metz, Caen, Ambronay; Festival de Otoño w Madrycie; starożytnej Music Festival w Tel Awiwie, Barcelonie, Poczdam; BBC Early Music Festival, Cité de la Musique w Paryżu Muzyka na "Fondation de Saison Royamount", Festiwal "Mozart" z La Coruna. Czy Festiwal Misteria Paschalia w Krakowie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Pełni także funkcję rezydenta w Centrum Lyrique d'Auvergne w Clermont-Ferrand. Zespół nagrywał dla Radio France, dla BBC w Londynie, a także w Belgii, Hiszpanii, radia niemieckiego i austriackiego. Od 1996 roku, Turchini nagrywa dla prestiżowej wytwórni paryskiej Naive Opus 111.

Informacja o biletach

Ceny biletów normalnych:
- 40 zł - w przedsprzedaży
- 60 zł - w dniu imprezy

Ceny biletów premium:
- 90 zł - w przedsprzedaży
- 110 zł - w dniu imprezy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?