stat
Impreza już się odbyła

Active hope. Spotkanie z Jasiem Kapelą

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zaprasza na praktyczne ćwiczenia z wyobraźni, które poprowadzi Jaś Kapela - aktywista, pisarz i felietonista. Na spotkaniu z Jasiem Kapelą porozmawiamy o kryzysie klimatycznym, a także, co możemy robić, stojąc w obliczu katastrofy.

Żyjemy w ciemnych czasach, przepełnionych cierpieniem i niepewnością, napisała Joanna Macy w tekście Wskazówki dla aktywistów. Jeden z jej uczniów Dahr Jamail, niegdyś reporter wojenny, postanowił wyruszyć na linie frontu kryzysu klimatycznego i przekonać się jak bardzo jest źle. Tak powstała książką Koniec lodu, reportaż z rozpoczynającego się właśnie końca ludzkiej cywilizacji.

Na spotkanie obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń). Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem rygoru sanitarnego związanego z sytuacją epidemiologiczną (osoby uczestniczące w spotkaniu są zobowiązane do zakrywania ust i nosa przez całe wydarzenie). 

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu Klub Sąsiedzki KULTURA - Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska. Współorganizatorami spotkania są Młoda Zaraza oraz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Trójmiasto. 
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?