stat
Impreza już się odbyła

A może nad morze? z książką

Zapraszamy na trzy spotkania z autorkami poczytnych książek obyczajowych w ramach festiwalu "A może nad morze? z książką". Spotkania transmitowane z Biblioteki Śródmieście (bez udziału publiczności) będzie można oglądać na stronie FB Biblioteki Gdynia.

9 lipca o godz. 18:00
Spotkanie autorskie z Anitą Scharmach nt. książki "Cztery wesela i rozwód".
Anita Scharmach to gdyńska pisarka, która zadebiutowała w wieku czterdziestu lat. Powoli, ale skutecznie spełnia swoje marzenia. Jej powieści są mieszanką komedii, romansu i dramatu. Nie zawsze kończą się happy endem, bo i życie bywa przewrotne. Ma na swoim koncie historie pełne emocji, dzięki czemu Czytelnicy nadali jej tytuł Królowej Wzruszeń. Mawiają też, że zarażanie Czytelnika radością do życia, jest jej znakiem firmowym. Tworzenie historii na kartach powieści jest jej pasją, dlatego obcy jest jej termin: deadline.
Spotkanie poprowadzi Aleksandra Żok organizatorka spotkań w ramach inicjatywy społecznej "A może nad morze? Z książką".

10 lipca o godz. 12:00
Spotkanie autorskie z Ewą Formellą nt. książki "Złoty konik dla Palmiry" ( z cyklu: Szkatułka wspomnień).
Ewa Formella jest zodiakalną Wagą. Od ponad 40 lat mieszka w Trójmieście. Z wykształcenia jest technikiem administracji oraz opiekunem medycznym. Ponad 20 lat pracowała w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuje się opieką osób starszych i niepełnosprawnych.
Pisanie traktuje jak pasję. Nie wyobraża sobie dnia bez książki, dlatego czyta w każdej wolnej chwili, dzieląc się opiniami o przeczytanych lekturach na swoim blogu Książki Idy (https://ksiazkiidy.pl). Jako pisarka zadebiutowała w 2010 roku książką Leśniczówka. Na swoim koncie pisarskim mam jedenaście wydanych książek, jedna w przygotowaniu. Swoje pierwsze książki wydała jako self-publishing. W roku 2021 pięć książek zostało wznowionych jako audiobooki. Oprócz czytania i pisania książek uwielbiam swój ogród pełen kwiatów i ptaków, muzykę klasyczną i szum morskich fal.
Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska - Złoch autorka bloga przeczytanki.pl

11.07 o godz. 12:00
Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz nt. książek z serii Jaśminowa Saga.
Anna Sakowicz pisać zaczęła dawno temu. Podczas studiów (filologia polska) pracowała jako dziennikarka w szczecińskim Punkcie Widzenia. Wiele lat później, już jako doradca metodyczny nauczycieli języka polskiego została redaktor naczelną regionalnego pisma pedagogicznego Wokół Szkolnych Spraw. Jednak pisaniem książek zajęła się od 2014 roku po przeprowadzce do Starogardu Gdańskiego. W międzyczasie powstał też blog Kura Pazurem. Debiutowała zbiorem opowiadań i humoresek, ale wkrótce ukazały się jej powieści obyczajowe. Pisze także dla dzieci.
Autorka mówi o swoim życiu prywatnym: Jestem mamą dorosłej już córki, żoną najwspanialszego męża na świecie i posiadaczką dwóch kocich łobuzów. Zbieram stare książki i uwielbiam jeździć na rowerze. A pisząc, spełniam swoje życiowe marzenie. Kocham to, co robię i wyciskam życie jak cytrynę, bo mam je tylko jedno.
Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska - Złoch autorka bloga przeczytanki.pl

 A może nad morze? Z książką to inicjatywa społeczna mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz integrację środowiska literackiego. Od 2013 roku organizuje spotkania dla blogerów, pisarzy i wydawców, które cechuje przyjazna atmosfera. W tym roku po raz drugi spotykamy się w internecie podczas dostępnych dla wszystkich użytkowników mediów społecznościowych spotkań autorskich, prelekcji i lievów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Architektem, który zaprojektował eklektyczną willę, dzisiejszą siedzibę Muzeum Sopotu był:

 

Najczęściej czytane