stat
Impreza już się odbyła

A Touch of Aruba Let's exchange cultures

W piątek 5 listopada o 19:30 zapraszamy Cię do podróży na niewielką wulkaniczną wyspę położoną na Morzu Karaibskim. O swoim kraju odpowiedzą wolontariusze Stowarzyszenia Morena Jelixie i Daniel. Będzie dużo muzyki, tańca i arubiańskich przysmaków. Ta słoneczna, rajska wyspa odkryje przed Tobą swoje tajemnice podczas prezentacji fotograficznej i różnych tanecznych zabaw, bo tematem przewodnim jest karnawał.

Aruba to niewielka wyspa (193 km2) leżąca nieopodal Wenezueli. Mało kto wie, że należy do terytorium Królestwa Niderlandów, choć nazwa stolicy Oranjestad może nieco na ten trop naprowadzić. Znana jest z piaszczystych plaż oraz ciekawej, kolonialnej zabudowy. Holenderski jest językiem urzędowym, ale większość mieszkańców posługuje się papamiento, czyli kreolskim dialektem na bazie hiszpańskiego, portugalskiego, holenderskiego i angielskiego.

Podczas spotkania podróżniczego dowiesz się o wiele więcej o wyspie niż opisują przewodniki bo przecież relacja rodowitych mieszkańców jest bezcenna. Jelixie i Daniel to dwójka wolontariuszy rezydujących w Gdańsku na krótkoterminowym pobycie w Stowarzyszeniu Morena. Wyjeżdżają w połowie listopada, więc to będzie idealna okazja, by ich jeszcze spotkać i zakosztować trochę słońca w jesienny wieczór.

Jeśli nie możesz przyjść, a chcesz poznać Arubę, możesz jeszcze zorganizować spotkanie w swojej szkole lub organizacji napisz: mk@morena.org.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w:

 

Najczęściej czytane