• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

96. Urodziny Gdyni!

10 lutego 1926 roku Gdynia otrzymała prawa miejskie. Urodziny naszego miasta to wyjątkowy moment, w którym rokrocznie przypominamy o fenomenie budowy okna na świat II RP, będącego spełnionym marzeniem o Polsce na morzu.

Z tej okazji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza mieszkańców na niezwykła wystawę "MORZE MIASTO PORT", która związana jest zarówno z historią Gdyni, jak i setną rocznicą powstania w Gdyni portu. W 1922 r. bowiem Sejm przyjął ustawę o budowie portu morskiego w Gdyni.

Wystawa pt. "MORZE MIASTO PORT", ukazuje wizerunek gdyńskiego portu w sztuce. Artyści, zafascynowani żywiołem i rozmachem wielkiej budowy, utrwalali zwłaszcza pierwsze dekady gdyńskiej inwestycji, ale na ekspozycji znajdą się również współczesne przedstawienia. Wystawa ponad 100 dzieł - między innymi: Michaliny Krzyżanowskiej, Janusza Marii Brzeskiego, Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka, Henryka Baranowskiego, Kazimierza Ostrowskiego, Kazimierza Śramkiewicza, Stanisława Katzera i Stefana Szmaja - zostanie udostępniona szerszej publiczności od 11 lutego 2022 roku.

Większość prac pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.

Dla rodzin Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotowało warsztaty tworzenia zegarów, które będzie można po ukończeniu zabrać do domu i odliczać czas do następnych urodzin Gdyni!

Każdy będzie mógł złożyć i przyozdobić jeden z 96 zegarów.
Następnie zabierzecie go do domu, by pomógł Wam w odliczaniu godzin pozostałych do tej okrągłej rocznicy. Poprosimy Was o kontakt - dzięki temu spotkamy się ponownie w 2026 roku, by wspólnie świętować!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na aktualne obostrzenia w warsztatach może wziąć jednocześnie udział 20 osób, dlatego nowe grupy będą wpuszczane o godzinach 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00.

Nie traćcie czasu! Ilość zegarów jest ograniczona.
Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na numer 58 662 09 35/36/37.

WYDARZENIA:
10 II 2022,
godz. 13:00 - MORZE MIASTO PORT - wernisaż wystawy, obowiązują zaproszenia, liczba miejsc ograniczona. Zwiedzanie wystawy od godziny 15:00. Wstęp wolny.

11 II 2022 - WSTĘP BEZPŁATNY DO MUZEUM MIASTA GDYNI - zapraszamy na wystawę MORZE MIASTO PORT
Kuratorki: Gabriela Zbirohowska-Kościa, Anna Orchowska-Smolińska

12 II 2022, godz. 12:00-17:00 - warsztaty! Nowe grupy wpuszczane co godzinę: o godzinach 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00.

Prowadzenie: Olga Lewandowska i Tomasz Sosnowski / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/

13 II 2022, godz. 14:00 - MORZE MIASTO PORT

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
Prowadzenie:
Gabriela Zbirohowska-Kościa,
Anna Orchowska-Smolińska.

Bilety: wstęp bezpłatny; obowiązują zaproszenia; liczba miejsc ograniczona;
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia

Kuratorki: Gabriela Zbirohowska-Kościa, Anna Orchowska-Smolińska
Partnerzy: Port Gdynia, Muzeum Marynarki Wojennej, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Galeria Klif
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Morze, Polska Morska, TVP Kultura, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Namiary na Morze i Handel

Urodziny Gdyni - czas start!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Literatury "Literacki Sopot" miałaby się odbyć w sierpniu tego roku?