stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

9. NeoArte - Syntezator Sztuki (3 opinie)

Zapraszamy na 9. edycję festiwalu NeoArte - Syntezator Sztuki. Festiwal o międzynarodowej obsadzie prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest trójmiejski zespół NeoQuartet, laureat Pomorskiej Nagrody Artystycznej w roku 2019.

Idea festiwalu NeoArte skupia się na syntezie sztuk, podążając za trendem, który obserwujemy wśród artystów na całym świecie. We współczesnej twórczości zaciera się granica pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki. Kompozytorzy tworzą dzieła z pogranicza video artu i teatru, artyści sztuk wizualnych tworzą instalacje dźwiękowe, teatr i taniec podążają w kierunku sztuki performatywnej. Coraz trudniej jest wyznaczyć granice pomiędzy różnymi dziedzinami twórczości, coraz łatwiej przychodzi nam ich łączenie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Publiczność IX edycji festiwalu podczas czterech dni wydarzeń będzie mogła uczestniczyć w dziesięciu koncertach, dwóch instalacjach artystycznych oraz kilku performance. Studenci kompozycji będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach kompozytorskich prowadzonych przez patronkę festiwalu Hannę Kulenty, a dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć w zajęciach teatralno-muzycznych prowadzonych przez aktorkę i reżyserkę Agnieszkę Płoszajską. Każdy z koncertów jest zaplanowany jako spektakl multidyscyplinarny, podczas większości z nich publiczność będzie częścią procesu artystycznego. Podczas inauguracji imprezy NeoQuartet w trakcie godzinnego spektaklu multimedialnego zaprezentuje twórczość wybitnej polskiej kompozytorki Hanny Kulenty. Kolejnego dnia
wystąpi berliński Ensemble Mosaik, jeden z najznakomitszych zespołów muzyki współczesnej oraz szwajcarski duet reConvert przedstawiając interaktywną instalację muzyczną stworzoną we współpracy z kompozytorem Fabrizio di Salvo. Trzeci dzień festiwalu to popołudniowy koncert, performance i warsztaty inspirowane twórczością Alvina Luciera oraz wieczorny koncert premier ze światowymi prawykonaniami kompozycji napisanych dla NeoQuartet przez kompozytorów z Japonii, Rosji i Polski. Ostatni dzień festiwalu, to już tradycyjnie maraton koncertowy, podczas którego wystąpi cała plejada znakomitych zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki nowej. W Patio ASP w Gdańsku będziemy gościli Hashtag Ensemble, duety Śniedź oraz reConvert, norweski Cikada Ensemble, trio Liebchen - Kwaitkowska - Pałosz, a na zakończenie NeoQuartet w multimedialnym performance z gdańskim artystą Piotrem Wyrzykowskim.

https://neoarte.pl/program-2020/Mecenasi: Urząd Miejski w Gdańsku, Województwo Pomorskie, MKiDN, Instytut Muzyki i Tańca, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Grupa NDI, ProHelvetia

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Karnet 4 - dniowy normalny 75 zł
Karnet 4- dniowy ulgowy - 50 zł

Opinie (3)

 • czy muszę... (2)

  ciągle oglądać tęcze ?! bez niej nie da się żyć !

  • 4 2

  • nie darady tecza musi byc w kazdej klasie nad tablica

   i na kazdym skrzyzowaniu, To jedyna droga do nirvany

   • 0 0

  • Skoro nie masz innych skojarzeń z kolorami....

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Cenioną w środowisku Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w 2010 roku otrzymał trójmiejski poeta...

 

Najczęściej czytane