• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

9. Międzynarodowa Akademia Marimby Katarzyny Myćki 2019

Międzynarodowa Akademia Marimby Katarzyny Myćki powstała w 2003 roku jako kurs mistrzowski. Do tej pory odbyło się osiem edycji w Polsce, Niemczech, Luksemburgu i Stanach Zjednoczonych. Jej dziewiąta edycja odbędzie się w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

O randze imprezy świadczy to, że lista aktywnych uczestników w liczbie 32 zapełniła się w ciągu dwóch tygodni. Do Gdańska przyjadą młodzi muzycy z Hiszpanii, Szwajcarii, Kanady, Polski, Kostaryki, Niemiec, Peru, Stanów Zjednoczonych, Grecji, Tajwanu, Słowenii, Cypru, Bułgarii, Rosji,  Japonii i Chin. Wszystkich ich łączy miłość do wyjątkowo pięknego instrumentu perkusyjnego jakim jest marimba.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podczas tego festiwalu każdy z aktywnych uczestników będzie miał codziennie jedną lekcję indywidualną z mistrzem, co najmniej dwie próby do zespołów kameralnych i będzie mógł brać udział w koncertach wieczornych. Do kadry pedagogicznej tym razem należą Katarzyna Myćka - prof. AM w Gdańsku, Svet Stoyanov - Frost University w Miami/USA, Pedro Carneiro z Lizbony i prof. dr hab. Grzegorz Jurczyk z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Gościem specjalnym będzie polska kompozytorka z Warszawy p. Anna Ignatowicz-Glińska. Koncert poświęcony jej twórczości odbędzie się 4.07.2019 r. z udziałem pedagogów i studentów IKMMA, jak również znamienitości znanych gdańskiej publiczności, wykładowców aMuz - sopranistki Anny Fabrello, pianistki Izabeli Paszkiewicz i trębacza Adama Stachowiaka.

Zapraszamy serdecznie na codziennie koncerty do Akademii Muzycznej w Gdańsku.
 
Harmonogram:
Codziennie:
10:00-17:00 - lekcje indywidualne, ćwiczenie
10:00-18:00 - próby zespołów kameralnych

 Koncerty:
Wszystkie koncerty (za wyjątkiem oznaczonych gwiazdką*) odbywają się o godzinie 19:00 w Auli Koncertowej w budynku czerwonym aMuz

29.06.2019 - koncert wykładowców na otwarcie Akademii
30.06.2019 - koncert wykładowców i studentów
1.07.2019 - koncert studentów
2.07.2019 - koncert studentów
**3.07.2019 - koncert studentów
*4.07.2019 - koncert poświęcony twórczości Anny Ignatowicz-Glińskiej z udziałem kompozytorki/obecnej na koncercie, wykładowców, studentów oraz gości
5.07.2019 - koncert studentów
*6.07.2019 - koncert finałowy

* Koncerty odbywają się o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej w budynku żółtym aMuz
** Koncert odbędzie się o godzinie 19:00 przy Zielonej Bramie w Gdańsku (Stare Miasto)


WSTĘP NA KONCERTY JEST WOLNY

 
Więcej na:
www.marimbasolo.com

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?