stat
Impreza już się odbyła

9 Aukcja Sztuki XXI wieku

Rok 2017 powoli dobiega końca i wśród wydarzeń organizowanych przez Sopocki Dom Aukcyjny warto wyróżnić Aukcję Sztuki XXI wieku. Jest to już 9 edycja tej licytacji i jak zawsze jej oferta wyróżnia się swoim wysokim poziomem.

W katalogu pojawiają się artyści, którzy współpracują z SDA już od dłuższego czasu, a także tacy, których na Aukcjach Sztuki XXI wieku zagoszczą po raz pierwszy. Jednym z takich aukcyjnych "debiutantów" jest wrocławski artysta - Daniel Krysta (poz. 16). Jego prace posiadające niezwykłe walory malarskie, stanowiąc połączenie stylistyki abstrakcyjnej z malarstwem przedstawiającym, realistycznym. Tła obrazów Krysty to najczęściej fakturowe, chropowate powierzchnie, które przywołują na myśl pordzewiałe blachy, lub inne industrialne elementy. Na tych abstrakcyjnych, trudnych do skonkretyzowania tłach, artysta umieszcza elementy będące zbliżeniami różnych elementów metalowych, czy elektronicznych.

poz. 11 Michał Kubiak
Ważnym punktem 9 Aukcji Stuki XXI wieku jest też obraz Joanny Mląckiej (poz. 19), absolwentki ASP w Warszawie. Jej prace wyróżniają się nie tylko pod względem malarskim, ale również treściowym, gdyż przepełnione są skomplikowaną i wielowątkową symboliką. Mlącka w swojej twórczości zdaje się koncentrować na kreowaniu nowego/innego świata, a każdy z jej obrazów przedstawia jego odrębny wycinek. Wśród artystów, którzy pierwszy raz pojawiają się na Aukcji Sztuki XXI wieku znalazł się również Adam Wątor (poz. 23), krakowski artysta, skupiony na malarstwie figuralnym. Tematem jego obrazów jest więc postać ludzka (najczęściej kobieca), która wydaje się być wyłącznie pretekstem do uzewnętrznienia piękna tkwiącego w każdym człowieku. Poprzez swoje płótna nie stara się on ukazać zewnętrznego obrazu swoich modelek, ale emocje, które tkwią gdzieś w nich.

Przy okazji tak krótkiego opisu ciężko bliżej zaprezentować sylwetki wszystkich artystów. Dlatego pomimo jesiennej aury gorąco zachęcamy do zapoznania się z całym katalogiem, a także do odwiedzin galerii w Sopocie.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?