• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

8 scen z życia kobiety - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
667-022-652
wystawia:
Fundacja Pomysłodalnia
data premiery:
9 czerwca 2015
3.0
2 oceny
8 scen z życia kobiety
Magdalena Kajtoch

"8 scen z życia kobiety" jest próbą ukazania złożonego piękna kobiety, zaklętego, czasem przeklętego, wydobywanego indywidualnie, niekiedy z dużym wysiłkiem, a czasem zupełnie nieświadomie.

Spektakl nie jest pochwałą żadnych haseł czy odniesieniem do konkretnych wydarzeń. To skoncentrowana dźwiękowo i muzycznie opowieść o instynktach i intuicji kobiety, często tłumionej, negowanej i pomijanej. Siłą kobiety jest jej potrzeba odradzania się, dawania życia, słuchania własnej natury, zgoda na samą siebie. Osobistą moc kobieta jest w stanie poznać szczególnie przez kontakt z innymi kobietami, dlatego siłą spektaklu jest udział w nim prawie dwudziestu aktorek, które stają się głosem intuicji. Kobieta, która pięknie nauczy się siebie i będzie mądrze rozdawać swoje talenty, uchroni własną intuicję oraz indywidualność.

Całość podzielona jest na osiem opowieści, każda z nich jest skoncentrowana na innych, wartościujących pojęciach, jak moment inicjacji, dom, godność, strata, cielesność, gniew czy przeznaczenie. Oryginalna muzyka, wykonywana na żywo budowana jest przez dźwięki, grę na instrumentach i śpiew, odkrywa piękno obfitości kobiety.

Scenariusz: Magdalena Kajtoch
Reżyseria: Renia Gosławska, Magdalena Kajtoch
Choreografia: Renia Gosławska
Muzyka i dźwięki: Maja Miro Wiśniewska
Gra na instrumentach: Natalia Mieśnik (altówka), Katarzyna Matejczyk (kalimby)
Projekt plakatu i zdjęcia promocyjne: Justyna Franczak
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia, Centrum Kultury w Gdyni

Obsada:
Małgorzata Bierejszyk, Elżbieta Biernat, Katarzyna Chylińska, Karolina Dabolin, Justyna Franczak, Edyta Górska, Jolanta Kaczorowska, Alina Krakowska, Iweta Lidzbarska, Katarzyna Marzec-Okoń, Katarzyna Matejczyk, Natalia Mieśnik, Judyta Niżyńska, Maria Sobolewska, Agnieszka Szkiruć-Lutkiewicz, Justyna Wolf, Elżbieta Zagrodzka.


Grupa teatralna Chórraa istnieje od 2012 roku. Ma na swoim koncie dwa spektakle: "Wszystkie kobiety Williama" oraz "Perfumerię Lady Makbet" pokazane na Festiwalu Szekspirowskim, Sopot Fringe Festiwalu, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Centrum Kultury w Gdyni, przestrzeni miejskiej. Chórraa założona i prowadzona przez Magdalenę Kajtoch, współprowadzona jest przez artystkę Renię Gosławską oraz na potrzeby obecnego spektaklu przez Maję Miro Wiśniewską. Chórraa to głos kobiet w sprawach, które stanowią o dzisiejszym wizerunku kobiety i jej roli w społeczeństwie. Chórraa zachęca do zatrzymania, do refleksji, czasami pogłębionej, do obejrzenia się za siebie i spojrzenia przyjaźnie w stronę drugiego człowieka. Chórraa to czas i projekt dla kobiet.

Opinie (1)

  • Dziewiata scena (opinia sprzed 8 lat)

    Byłam, zobaczyłam i mam własne zdanie.Nie wszystko zrozumiałam- np. scena z arbuzami???Nie lubie jak sie niszczy jedzenie, a mówienie z pełną buzią też mi sie nie podobało.Może ktos sie jeszcze wypowie ???

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery