• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

8 Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej

Relacja z imprezy

17 marca - 17 kwietnia 2023

Wstęp wolny
Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wystawę

pt. 8 Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej .

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 15 lipca 2010 o godz. 17 w głównej siedzibie Muzeum przy ul. Zawiszy Czarnego 1.

Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej funkcjonuje w Gdyni już od początku lat dziewięćdziesiątych XX w, początkowo jako Biennale. Dzięki zaangażowaniu pomysłodawczyni tego międzynarodowego projektu, gdyńskiej artystce włókna Aleksandrze Bibrowicz-Sikorskiej, udało się zaprosić do Trójmiasta artystów z różnych krajów, realizujących miniaturowe formy tkackie.

Cykliczne artystyczne wydarzenie na trwałe wpisało się w kulturalne życie regionu. W jego organizację wspólnie włączyły się Urzędy Miejskie Gdyni, Sopotu i Gdańska, a także Muzeum Miasta Gdyni. Triennale przez ponad 15 lat swojego istnienia stało się znaczącą, prestiżową pozycją w kalendarium międzynarodowych imprez artystycznych. Prezentowali tu swoje prace artyści z całego świata: USA, Kanady, Izraela, Meksyku, Korei, Japonii i prawie całej Europy.
Na 8 Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej wpłynęło 190 formularzy zgłoszeniowych. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, co spowodowało, że wybór uczestników, którzy zaprezentują swoje prace podczas tegorocznego Triennale był niezwykle trudny. Podczas pokonkursowej wystawy obejrzymy sto najciekawszych prac.

8 Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni odbędzie się po raz pierwszy w nowo wybudowanym gmachu gdyńskiego muzeum. Mamy nadzieję, że ta usytuowana nad samym morzem siedziba okaże się dobrym miejscem spotkania artystów z całego świata.

Opinie

Sprawdź się

Teatr Leśny w Gdańsku zlokalizowany jest