• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

76 sztuk pod ziemią: kamień-papier-nożyczki

10 kwietnia - 5 maja 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny

19 kwietnia - 6 maja 2024, godz. 17:30

Gdynia,
Wstęp wolny
"Bierzemy kartkę papieru, obracamy ją w dłoniach i tworzymy z niej coś nowego, nadając jej nową wartość. Powstałe prace są wynikiem pewnej zabawy z materiałem, z codziennością. Tak postrzegam ten akt kreacji, którego efekty możemy przedstawić na wystawie pt.: "kamień-papier-nożyczki"- pisze Urszula Pruszkowska, artystka której prace między innymi będziemy mogli zobaczyć już wkrótce na wystawie sztuki włókna.

"kamień-papier-nożyczki"
wernisaż 12.01.2011, godz. 20:00
Klub Flisak, Gdańsk
wystawa czynna do 15.02.2011

Agata Wojcieszkiewicz jest studentką V roku malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tkanina artystyczna jest ważną częścią jej twórczości.
Zazwyczaj tworzy kompozycje abstrakcyjne łącząc włókna oraz kawałki tkanin o różnych kształtach i grubościach w zwartą formę. Stara się, aby dzieło było interesujące zarówno z wizualnego jak i technicznego punktu widzenia.
Filcowanie to specyficzna technika, w której trudno przewidzieć efekt końcowy. Przypadek ma dla Agaty duże znaczenie, jest wręcz najważniejszym aspektem jej pracy, czyniąc cały proces twórczy odkrywczym i ekscytującym.

Natalia Kozieł
obecnie jest studentką piątego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa oraz w pracowni tkaniny artystycznej. W jej pracach ogromne znaczenie odgrywa proces eksperymentowania. Swoją uwagę skupia bardziej na poziomie metaforycznym niż tradycyjnej ikonografii, dlatego język jakim się posługuje jest często daleko posunięty do granicy abstrakcji. Przypadkowość, wieloznaczność oraz niedopowiedzenie są tylko niektórymi z elementów, w których znajduje swoje zainteresowanie. Proces twórczy często traktuje jako akt symboliczny.

Główną cechą charakterystyczną prac Małgorzaty Limon jak i inspiracją, od początku do końca jej przygody malarskiej był kolor. Użycie 'nasyconej palety' jest dla niej najlepszym środkiem do ekspresyjnego wyrażenia emocji, które niezmiennie towarzyszą jej przy pracy. Aktualnie artystka zajmuje się techniką kolażu zainspirowaną barwnymi zdjęciami wziętymi z prasy. Jej prace to najczęściej efekt poglądów i rozważań na temat otaczającego świata, który ugina się pod ciągle rozprzestrzeniającą się kulturą masową.

Urszula Pruszkowska urodziła się 5. maja 1988 roku. W Gdańsku mieszka od urodzenia. Obecnie studiuje na gdańskiej ASP na dwóch kierunkach: Malarstwo oraz Architektura Wnętrz. Prezentowana przeze nią praca powstała w pracowni Włókna Artystycznego prof. A. Widyńskiego oraz brała udział w wybranych wystawach zbiorowych organizowanych przez tą pracownię. Uważa że tkanina artystyczna pozwala łączyć wiele dziedzin sztuki naraz. Badając dany materiał stara się poznać zarówno jego praktyczne zastosowania jak i odkryć jego estetyczne, malarskie walory. Wynikiem tego procesu są prace wykonane z materiałów codziennego użytku, które budują plastyczne obrazy.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia klubu:
Pn - Czw 18:00-2:00
Pt - So 18:00-05:00
Nd 18:00-2:00

Opinie

Sprawdź się

Która instytucja kultury jest organizatorem festiwalu FETA?