• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

75-lecie Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej (2 opinie)

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 75-lecia istnienia orkiestry, który odbędzie się w niedzielę 12 września 2021 roku o godzinie 16:00 i 19:00 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

W czasie obchodów rocznicowych usłyszeć będzie można zarówno hity muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Od Bacha, przez Webera, aż do Piazzoli. Brylantowe gody Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej uświetnią hity operetkowe, musicalowe oraz filmowe. Aria ze Śmiechem, I Feel Pretty, Summer Time, Unchained Melody, Forrest Gump czy Lord of The Rings - to tylko niektóre z przebojów, którymi będzie można nasycić swoje dusze. Koncert z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Gdyńska Orkiestra Symfoniczna
Barbara Julia Marczuk, Ewa Szemryk - flety
Justyna Gąbka - obój
Stanisław Górka - klarnet
Wojciech Ulanowski - akordeon
Magdalena Zięba - sopran
Magdalena Skorupska - wokal
Piotr Zemła - wokal
Za pulpitem dyrygenckim staną:
Aneta Pawlik Figiel oraz Ludmiła Kachan
Galę poprowadzi Barbara Julia Marczuk

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna jest orkiestrą społeczną, działającą na terenie Trójmiasta i okolic. Wywodzi się z Orkiestry Symfonicznej Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni, założonej w październiku 1946 roku. Ideą założycieli orkiestry było promowanie kultury muzycznej wśród mieszkańców Gdyni i okolic a także stworzenie możliwości kontynuacji gry na instrumencie tym, którzy z różnych powodów nie zajmują się muzyką zawodowo. Przy tej misji orkiestra trwa do dzisiaj.

Koncert jest współfinansowany przez Miasto Gdynia w ramach realizacji zadania publicznego "75-lecie Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej".

Współorganizatorami koncertu są Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Kultury.

Partnerzy wspierający Orkiestrę - Restauracja Kapitan Cook i Oblackie Centrum Edukacji i Kultury.

Opinie (2)

 • Bileciki kupione

  Słyszałam w zeszłym roku. Fajnie jest słuchać i oglądać ludzi z pasją. Wiadomo jak wygląda życie statystycznego muzyka orkiestrowego, więc nie dziwię się, że te osoby wybrały inne zawody, a korzystając z nabytego wykształcenia muzycznego spotykają się i koncertują od jak już widać 75 lat. Tak trzymać!!!

  • 14 0

 • Polecam!!!!

  Byłam na koncercie kilka razy. Tym razem też się wybieram. Z całego serca polecam!

  • 14 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: