• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

7 pieczęć

teatr tańca
kasy:
504-302-449, 501-243-694
wystawia:
Sopocki Teatr Tańca
data premiery:
20 lutego 2021
10
8 ocen
Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę metafizycznego spektaklu inspirowanego filmem Ingmara Bergmana "7 pieczęć"

Ze względu na ograniczenia spowodowanymi przez COVID, możemy gościć tylko połowę widowni. Będziemy zachwyceni właśnie Twoim przybyciem, Drogi Widzu! Prosimy o przybycie w maseczkach przed godziną 19.00 z wydrukowanymi i podpisanymi oświadczeniami co do stanu zdrowia (oświadczenie będzie dołączane do biletu).

Punktem wyjścia realizacji spektaklu jest film Ingmara Bergmana z 1957 r. pt. "Siódma Pieczęć". Przełamanie siódmej pieczęci według Apokalipsy św. Jana oznaczało moment, w którym rozpoczyna się czas ostateczny, w którym Bóg oddziela dobro od zła, po czym zsyła na umiłowaną przez siebie ziemię śmierć i zagładę. Bohater - Rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, w obliczu apokalipsy, traktuje swoją podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, Rycerz gotów jest zapytać o to spotkaną po drodze postać Śmierci. Śmierć decyduje się podjąć jego wyzwanie i zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę istnienia, na drugiej - życie Rycerza i jego bliskich.

W spektaklu podczas zadumy i refleksji nad partią szachów padną pytania dotyczące istoty życia, istnienia Boga, samotności człowieka, kryzysu wiary, uczuć i więzi miedzy ludzkich. Rycerz prowadzić będzie werbalny oraz ekspresyjno-ruchowy dyskurs z samym sobą, dotyczący filozoficznych moralnych rozterek, metafizycznej tajemnicy istnienia. Szachownica stanowić będzie alegoryczne medium.

"7 PIECZĘĆ"
Scenariusz, reżyseria
(inspirowane dziełami Ingmara Bergmana) - Jacek Krawczyk
Choreografia, kreacje aktorskie, taniec - Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Grzegorz Sierzputowski, Aleksandra Foltman, Róża Kołoda, Wiktoria Rudnik
Muzyka - Mariusz Noskowiak
Światło - Mateusz Gierc
Wizualizacje - Łukasz Boros
Scenografia - Jacek Krawczyk
Kostiumy - STT
Realizacja filmu - Piotr Czarnecki

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery