Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

7 pieczęć

teatr tańca
wystawia:
Sopocki Teatr Tańca
data premiery:
27 grudnia 2020
10.0 2 oceny 1 10
Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę online metafizycznego spektaklu inspirowanego filmem Ingmara Bergmana "7 pieczęć"

Punktem wyjścia realizacji spektaklu jest film Ingmara Bergmana z 1957 r. pt. "Siódma Pieczęć". Przełamanie siódmej pieczęci według Apokalipsy św. Jana oznaczało moment, w którym rozpoczyna się czas ostateczny, w którym Bóg oddziela dobro od zła, po czym zsyła na umiłowaną przez siebie ziemię śmierć i zagładę. Bohater - Rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, w obliczu apokalipsy, traktuje swoją podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, Rycerz gotów jest zapytać o to spotkaną po drodze postać Śmierci. Śmierć decyduje się podjąć jego wyzwanie i zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę istnienia, na drugiej - życie Rycerza i jego bliskich. W spektaklu podczas zadumy i refleksji nad partią szachów padną pytania dotyczące istoty życia, istnienia Boga, samotności człowieka, kryzysu wiary, uczuć i więzi miedzy ludzkich. Rycerz prowadzić będzie werbalny oraz ekspresyjno -- ruchowy dyskurs z samym sobą, dotyczący filozoficznych moralnych rozterek, metafizycznej tajemnicy istnienia. Szachownica stanowić będzie alegoryczne medium.

"7PIECZĘĆ"
Scenariusz, reżyseria (inspirowane dziełami Ingmara Bergmana) - Jacek Krawczyk
Choreografia, kreacje aktorskie, taniec - Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Grzegorz Sierzputowski, Aleksandra Foltman, Róża Kołoda, Wiktoria Rudnik
Muzyka - Mariusz Noskowiak
Światło - Mateusz Gierc
Wizualizacje - Łukasz Boros
Scenografia - Jacek Krawczyk
Kostiumy - STT
Realizacja filmu - Piotr Czarnecki

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery