• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

7.2

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
15 grudnia 2013
9.0
6 ocen

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

7.2
Dzikistyl Company

Wiola Fiuk: Spektakl został zainspirowany opisem piekła z poematu Dantego Alighieri pt: "Boska komedia". Nasz "7.2" podejmuje próbę uchwycenia niuansów ludzkiej psychikl, jej siły i słabości zarazem. Bohaterami przedstawienia są ludzie, w których działania wpisane są grzechy główne. Każda postać musi skonfrontować się z podłym światem, każda poszukuje odpowiedzi, próbuje stawiać tezy, ale często w obliczu wyboru jest zupełnie bezbronna. Bohater zmuszony jest też skonfrontować się ze sobą samym, ponieważ dopóki nie rozgryzie własnej tajemnicy cierpi i tworzy wokół siebie swoje własne piekła.

Poza tym spektakl pokazuje kruchość zawiązujących się relacji w kontekście przesytu postaw dozwolonych, codzienność splecioną z rytualnym dokonywaniem decyzji, a także stawia ważne pytania natury osobistej i duchowej współczesnego człowieka: Jaka powinna być postawa jednostki w obliczu konwenansu i nadmiaru oczekiwań, które generuje społeczeństwo? Czy z biegiem czasu grzechy główne uległy trywializacji wpisując się w życie codzienne na takim poziomie, że mogą być niezauważane? Co się dzieje z ludzką moralnością w obliczu rzeczywistości jaką nam podaje życie? Czy trafne jest stwierdzenie, że ludzie często robią nie to co trzeba, aby osiągnąć swój cel? Jak wygląda moralność mężczyzny, a jak kobiety i gdzie przebiega granica zmieniająca ludzki system wartości ? Każdy wie czym jest dobro, ale czy każdy potrafi być dobry? Co sprawia, ze postać żyjąca ideałami stwierdza, że nie należy do nikogo innego tylko do samego siebie?

Spektakl jest kolejną produkcja kolektywu tanecznego Dzikistyl Company znanego z takich produkcji jak DZIECI INNEGO BOGA, STREETWISE, GREAT DICTATOR, czy NIE-BOSKA KOMEDIA - produkcja Teatru Wybrzeże. Tym razem najważniejsza będzie narracja. Będzie to teatr skupiony na bazie aktorskiej oraz choreograficznej penetrującej najśmielsze możliwości ruchowe ludzkiego ciała.

Pomysł: Patryk Gacki
Choreografia: DZIKISTYL COMPANY
Tańczą: Wioleta Fiuk, Helena Genjalyan, Mikołaj Wieczór, Marcin Powszuk
Scenografia: Beata Targosz
Wizualizacje: Andrzej Rajkowski
Muzyka: Igor Herbut

Premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013, projekt: Trójmiejska Korporacja Tańca.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery