stat
Impreza już się odbyła

60 LAT LOT-u - wystawa

Wydarzenie w ramach

Z okazji 60-lecia powstania budynku przy Wałach Jagiellońskich zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej. Dom Meblowy, a później LOT w momencie otwarcia (27.11.1961) był jednym z ajnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce - lekki i nowoczesny, dzięki przeszkleniom kontrastował z ciężką architekturą socrealistyczną, a wysokością nawiązywał do byłych wałów miejskich. Pomimo przemian i utraconego piękna do dziś jest ważnym punktem dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Znajduje się tuż przy w`ejściu na Drogę Królewską, turyści mijają go wchodząc na Główne Miasto, tuż obok niego odbywa się Jarmark, ale przede wszystkim to miejsce spotkań.

Na wystawie zaprezentujemy historię budynku, modernizmie powojennym, opowiemy o jego projektancie Lechu Kadłubowskim, a także o jego innych realizacjach na terenie Głównego Miasta.

Wystawa będzie czynna od 27 listopada do 21 grudnia.

Organizator: Fundacja Palma
Współorganizator: Muzeum Gdańska
Partner: Międzynarodowe Targi Gdańskie / AmberExpo

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?