• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

45. MFMOChiK | Tomasz Orlow - organy

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej to cykl wydarzeń, który na stałe wpisał się w tradycję muzyczną Gdańska. Jest to jeden z najstarszych festiwali na Pomorzu, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Gdańska jak i tych, którzy do stolicy Pomorza przybywają letnią porą.

w każdą sobotę (do 27.08), godz. 12:05

Wstęp wolny
sie 26

piątek, godz. 20:15

bilety 30 - 45 zł
Kup bilet
Przed nami 45. edycja festiwalu, koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek lipca oraz sierpnia o godz. 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpi:
Tomasz Orlow - organy /Katowice/
Program:
TOMASZ ORLOW - IMPROWIZACJE | Preludium i fuga g-moll w stylu baroku niemieckiego

Trzy preludia chorałowe na temat pieśni maryjnej Dzisiaj pozdrawiamy:
Cantus firmus alt - trio
Cantus firmus sopran ornamentowany
Cantus firmus bas - organo pleno

Duet na głosy fletowe w stylu baroku na temat pieśni maryjnej Gwiazdo śliczna, wspaniała

Symfonia gregoriańska w stylu francuskim:
allegro agitato
recitativo
scherzo
fuga crescendo

TOMASZ ORLOW - organista, improwizator, organolog i organmistrz. W roku 1998 ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. J. Gembalskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem i ocenę celującą z recitalu dyplomowego. W latach 1999/2000, jako stypendysta Fundacji Kultury, doskonalił swoje umiejętności improwizatorskie w Robert-Schumann-Musikhochschule w Düsseldorf, w klasie improwizacji organowej prof. Wolfganga Seifena. Tomasz Orlow jest zwycięzcą III-go Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J. P. Sweelincka w Gdańsku w 1997r. oraz laureatem I-go Międzynarodowego Konkursu Organowego w Warszawie w 1997r. W roku 2005 obronił rozprawę doktorską zatytułowaną Improwizacja jako sztuka kreatywna w aspekcie repliki, rekonstrukcji i interpretacji dzieła muzycznego i otrzymał tytuł doktora sztuki muzycznej przyznany przez Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koncert, który odbył się w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach był pierwszym w Polsce w całości improwizowanym przewodowy recitalem organowym.

W roku 2014 otrzymał tytuł doktora habilitowanego. Rozprawa habilitacyjna dotyczyła analizy zagadnień organologicznych, konserwatorskich oraz artystycznych, związanych z rekonstrukcją historycznych organów piszczałkowych kościoła pw. św. Doroty w Trzcinicy oraz interpretacją europejskiej literatury organowej okresu XVI-XVIII wieku. Tomasz Orlow prowadzi żywą działalność koncertową w kraju i za granicą związaną przede wszystkim z upowszechnianiem sztuki improwizacji organowej i fortepianowej (nagrania CD improwizowanych koncertów live). Od wielu lat współpracuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Tomasz Orlow otrzymał w roku 2020 tytuł profesora Uniwersytetu Śląskiego i prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wykłada interpretację literatury organowej oraz improwizację. Jest autorem wykładów i publikacji poświęconych improwizacji organowej i organologii.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 - 45 zł
Bilety w cenie: 45/30 PLN do nabycia online oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakim tytułem zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski w Gdyni?