• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

4 - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
w ramach wydarzenia:
Gdański Festiwal Tańca
TAO Dnace Theatre
4

Światowa premiera podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca 2012!

Po raz pierwszy w Polsce, po raz pierwszy w Gdańsku ! Tao Dance Theatre, jeden z czołowych zespołów tańca współczensego w Chinach zaprezentuje swój najnowszy spektakl zatytułowany "4". Tylko w Żaku - światowa premiera fascynującego zespołu rozchwytywanego przez najlepsze festiwale na całym świecie !!!

Krytycy o Tao Ye - założycielu i choreografie zespołu Tao Dance Theatre:
Tao Ye to najbardziej ekscytująca postać tańca współczesnego. Rozwija chiński taniec dokładnie w ty,m kierunku, w którym powinien się rozwijać.("Time Out Beijing" | 2011)

Twórczość Tao Ye (...) wprowadziła widownię w absolutny zachwyt. Niektórzy nazwali go "nowym Michaiłem Barysznikowem.("The Beijinger" | 2011)


Choreografia: Tao Ye
Taniec: Duan Ni, Wang Hao, Xie Xin, Lei Yan
Muzyka: Xiao He
Reżyseria światła: Wang Peng
Kostiumy: Li Min

Produkcja: Ping Pong Productions

-----

NI DUAN
Tancerka, choreograf, pedagog; ukończyła Shaanxi Art w Xi'an (Chiny) oraz Guangdong ATV Professional Academy for Performing Arts. Tańczyła w zespole Jin Xing Dance Theater z Szanghaju. W 2005 weszła do zespołu Akram Khan Dance Company, z którym występowała na festiwalach w Azji i Europie. W 2006 tańczyła w zespole Shen Wei Dance Arts w Nowym Jorku, z którym występowała miedzy innymi w Lincoln Center oraz Kennedy Center for the Performing Arts. W 2008, wraz z tancerzem Tao Ye, założyła zespół Tao Dance Theater, określany przez krytyków mianem jednego z najciekawszych zjawisk tańca współczesnego w Chinach i Azji.

YE TAO
Tancerz, choreograf, pedagog; ukończył Chongqing Dance School w Chongqing (Chiny). Tańczył między innymi w Zespole Pieśni i Tańca Armii Chińskiej w Szanghaju, zespole Jin Xing Dance Theater, zespole Zuhe Niao, którego był współzałożycielem oraz znanym zespole Beijing Modern Dance Company (BMDC). W 2008, wraz z tancerką Duan Ni, założył własny zespół Tao Dance Theater, określany przez krytyków mianem jednego z najciekawszych zjawisk tańca współczesnego w Chinach i Azji.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery