• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

3City Piano Days

 • piątek - sobota, 25 - 26 września 2020
 • Lokalizacja
  Sopot
 • Bilety
  wstęp wolny

Festiwal 3CITY PIANO DAYS (Druga edycja festiwalu) odbędzie się w 2020 roku w dniach 25-26 września w Sopocie. W ramach wydarzenia artyści będą grać koncerty w Trójmieście na fortepianie, pianinie, wychodząc poza typowe miejsca koncertowe.

Miejscami koncertów w Sopocie są:
- szkoła II LO - 25 września w godzinach 10.00 - 12.00
- dach kotłowni na osiedlu Przylesie przy ul. 23 Marca - 26 września w godzinach 15.00 - 18.00.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncertom w ramach festiwalu 3CITY PIANO DAYS będzie towarzyszyła promocja internetowej akcji zbierania funduszy na operację 15-letniego uzdolnionego pianisty Mikołaja Charuka, który uczęszczał do Sopockiej Szkoły Muzycznej www.zrzutka.pl/pianista

Program - wykonawcy

25 września w godzinach 10.00 - 12.00

szkoła II LO
Zagrają:
Mikołaj Charuk - ma 15 lat, przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej, gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Tomasz Szwelnik - absolwent II LO Sopot, pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS, kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją "Sprawni Inaczej".

Uczniowie II LO Sopot

26 września w godzinach 15.00 - 18.00.
KONCRT NA DACHU NA DWA FORTEPIANY (dach kotłowni na osiedlu Przylesie w Sopocie)
Zagrają:

Ilona Damięcka
Pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swoim dorobku artystycznym ma 3 płyty:" Hurry Up" , "Fifth Side " DVD/CD Live nagrane w Radiu Gdańsk ,i ostatnia  " Monk's Midnight" z kompozycjami Theloniousa Monka w wersji wokalnej . Występy na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, III Miejsce na Konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 1999 roku, za utwór Bossa For Bosa.

Aleksandra Mońko-Allen
Pianistka, kompozytorka, ukończyła fortepian na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach, kontynuowała studia w City College w Nowym Yorku. Dwukrotnie wygrała konkurs kompozytorski im. K. Komedy w Słupsku. W kwietniu ukazała się w Empiku pierwsza płyta pianistki "Wherever You are".

Dominik Kisiel
Trójmiejski pianista, pochodzi z Lublina. Jest laureatem wielu konkursów solo i z zespołem 'Dominik Kisiel Exploration Quartet' m.in. LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży. Autor cyklu koncertów improwizowanych 'PIANOWORKS'. Na swoim koncie ma dwie płyty - 'Exploration' i 'Live at Radio Katowice'. Dominik jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2019 otrzymał nominacje do nagrody muzycznej 'fryderyki' w kategorii 'jazzowy debiut roku'.

Jan Szczurek
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną i kompozycją.. W muzyce inspiruje go nieskończoność możliwości różnych rozwiązań, melodia i bogata harmonia.

Mikołaj Charuk
Ma 15 lat. Absolwent Sopockiej Szkoły Muzycznej. Przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej,  gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Mateusz Lipiński
Muzyk, pianista, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. Odpowiedzialny za muzykę do "Pasji" oraz cyklu "Drogi Krzyżowej" wystawianych w Londynie na przełomie 2011/2012 . Zamierza wydać debiutancki album z własnymi kompozycjami fortepianowymi.

Tomasz Szwelnik
Pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS, kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych.

Opinie

Sprawdź się

Jakiego pseudonimu używa Stefan Chwin, polski powieściopisarz, krytyk literacki, eseista, historyk literatury związany z Gdańskiem?