• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

31. Lato Teatralne: Szafran o miłości | Justyna Szafran (1 opinia)

Co o miłości myśleli William Shakespeare i Édith Piaf? Jakimi dźwiękami ubarwiał miłość Astor Piazzolla? A jak miłość brzmi po polsku w słowach Agnieszki Osieckiej i melodiach Jerzego Satanowskiego? Szafran o miłości to pełna wyznań i namiętnych przeżyć muzyczna historia kobiety doświadczonej i z pozoru tylko łagodnej. W trakcie koncertu artystka żongluje nastrojami, podejmuje żywy dialog z widzami, wzrusza ich i rozśmiesza. W programie znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Édith Piaf, tanga Astora Piazzolli oraz utwory, który Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny.

Wykonawcy:
Justyna Szafran wokal
Piotr Matuszczyk piano
Jakub Olejnik kontrabas

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


JUSTYNA SZAFRAN
Aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a obecnie członkini jury Przeglądu. Wielokrotnie nagradzana za twórczość muzyczną i sceniczną.
Od kilkunastu lat związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, ze znaczącymi rolami w takich spektaklach jak: Mandarynki i Pomarańcze, Trzej Muszkieterowie, Liżę Twoje serce, Dzieje Grzechu, Frankenstein, Mistrz i Małgorzata, wielokrotnie nagradzana za monodramy Rzecze Budda Chinaski i Plugawe Oko Poety. Ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Dotychczas wydała dwie solowe płyty: Łagodna oraz Nie ma.

Opinie (1)

 • Słabe

  Jestem mieszkańcem Sopotu i częstym bywalcem teatru Atelier. Wczoraj wysłuchałem recitalu Justyny Szafran z pewnym zażenowaniem. Przecięty głos, banalna prezentacja z żenująco prostackimi próbami nawiązania kontaktu z publicznością.
  Było kilka ciekawych utworów, ale niewiele o miłości jak wskazywano w zapowiedzi. Niektóre interpretacje ciekawe, jak Taxi czy piosenki francuskie, a niektóre poniżej przeciętnej.
  Spektakl ratowali doskonali muzycy.
  Martwi mnie kondycja mojego ulubionego teatru, gdzie mieli się od lat ten sam repertuar, zaprasza przeciętniaków i brakuje świeżości. Może czas wymienić skostniałą dyrekcję i szefa artystycznego.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Twórcą gdańskiego muralu z podobizną Zbigniewa Wodeckiego jest: