• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

31. Lato Teatralne: Rinn piosenki o miłości | Kasia Dąbrowska

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej swingowania, to pułapki dla tych, którzy próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału; jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej.

Dla Danuty Rinn pisali najwybitniejsi twórcy polskiej piosenki, między innymi Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Włodzimierz Korcz czy Jerzy Wasowski. A utwory, które stworzyli kilkadziesiąt lat temu, stały się pretekstem do opowiedzenia o miłości z dzisiejszej perspektywy. Myli się bowiem ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało wyśpiewane i powiedziane.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar. Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? Cóż, na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi podczas tego koncertu. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami nierokującymi za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. A przede wszystkim posłuchacie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszech czasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskiej.

NA SCENIE:
Katarzyna Dąbrowska wokal
Urszula Borkowska piano, kierownictwo muzyczne, aranżacje
Wojciech Gumiński kontrabas, gitara basowa
Marcin Słomiński perkusja
wrz 27

piątek, godz. 19:00

bilety 129 - 160 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: