• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

31. Lato Teatralne: All My Yesterdays | André Ochodlo

Podsumowanie wieloletniej pracy André Ochodlo i premiera unikatowej kolekcji Yiddishland dwunastu albumów CD z muzyką wybitnych polskich kompozytorów do najwyższej próby poezji jidysz XX wieku.

Abraham Sutzkever, znany ze swoich metaforycznych obrazów i głębokich refleksji nad egzystencją człowieka; Itzik Manger, mistrz barwnej poezji o tematyce codziennego życia; Dora Teitelboim, znana ze swoich lirycznych utworów o życiu żydowskich kobiet; czy Mojsze Lejb Halpern, poeta tworzący w duchu folkloru żydowskiego to oni i szereg im podobnych pisali, tworzyli, kochali i żyli jak nikt inny, zostawiając po sobie wiersze i piosenki niepowtarzalne w perspektywie światowej kultury.

koncerty w Trójmieście


Za warstwę muzyczną koncertu odpowiadają cenieni polscy kompozytorzy, którzy dużą część repertuaru stworzyli specjalnie dla André Ochodlo. Do grona twórców koncertu Yiddishland zaliczają się takie postaci, jak Ewa Kornecka, Marek Czerniewicz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Paweł Lucewicz, Michał Lorenc, czy kierownik muzyczny całego przedsięwzięcia Adam Żuchowski.

André Ochodlo kolejny raz zaskakuje swoich słuchaczy głębią przekazu i niezwykłymi wykonaniami, ponownie dbając o swoją pozycję jednego z najważniejszych interpretatorów pieśni jidysz i dobór zespołu, który zapewni najwyższą jakość.

Premierowy koncert All My Yesterdays to nie tylko muzyczne wydarzenie, ale także podróż w czasie i przestrzeni. Jest to okazja do poznania bogatej kultury żydowskiej i jej wpływu na współczesny świat.

Adam Żuchowski Quartet:
Oscar Antoli (Hiszpania) klarnet
Piotr Mania fortepian
Adam Żuchowski kontrabas, kierownictwo muzyczne, aranżacje
Luis Mora Matus (Chile) perkusja
lip 25

czwartek, godz. 19:30

bilety 35 zł
sie 11

niedziela, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 60 zł
ulgowy 45 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak: