• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato teatralne: Sounding Jerusalem andré ochodlo & Mélange Oriental (a/d/il/pl) - koncert

SOUNDING JERUSALEM (A/D/IL/PL) - koncert
Mélange Oriental & André Ochodlo


folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Stare Miasto, Jerozolima. Feeria zapachów, odgłosów i kolorów. Mozaika różnorodności, która mieni się wieloma barwami i niezmiennie intryguje. To tu spotykają się cztery kultury: żydowska, muzułmańska, ormiańska i chrześcijańska. A my poznamy je dzięki niezwykłemu spotkaniu artystów z Austrii, Niemiec, Izraela i Polski. Czarować nas będą w utworach instrumentalnych oraz pieśniach w języku hebrajskim, jidysz i polskim. Premiera światowa już niebawem, tu, w Sopocie!

Bazą projektu SOUNDING JERUSALEM jest tradycyjna, aszkenazyjska i sefardyjska muzyka, jak również pieśni w języku hebrajskim i jidysz w interpretacji André Ochodlo. Występujących artystów Szczególnie interesuje wpływ tradycyjnej muzyki orientalnej na muzykę Izraela. W czasie koncertu usłyszymy m.in. wirtuozersko zagrane melodie i sola na instrumencie ud, uważanym za przodka lutni, który w orientalnej muzyce ma podobne znaczenie jak pianino w kulturze zachodniej.

Obok starannie zaaranżowanych utworów, bardzo ważną częścią występu będzie improwizacja. Co ważne, projekt stworzy cenną przestrzeń dla współpracy artystów z różnych stron Europy, którzy skonfrontują swoje rozmaite spojrzenia i wrażliwość na muzykę żydowską. We współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu planowane są koncerty w Grazie i Wiedniu.

Mélange Oriental:
Erich Oskar Huetter - wiolonczela
Marwan Abado - oud
Stefan Heckel - akordeon
Chen Zimbalista - perkusja
Adam Żuchowski - kontrabas

Scenografia: Siergyi Savchenko (UA)

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Z jakiej okazji w 2018 roku harcerze otrzymali od prezydenta symboliczne klucze do Gdańska?